pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 maja 2009
  • wyświetleń: 11171

Koncert Wiosna, ja i ty w PCK

Na deskach sali widowiskowej gościnnego Pszczyńskiego Centrum Kultury wystąpili w piątek 22 maja uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie z programem „Wiosna – ja i ty”.

Nie zawiedli się ci, którzy mimo burzy i deszczu przybyli na ten koncert. Wszyscy, którzy dzielili się na gorąco swoimi spostrzeżeniami, twierdzą, że warto było. Na koncert złożyły się przeróżne piosenki, głównie o miłości i fragmenty wierszy. Widzowie mogli usłyszeć stare, przedwojenne szlagiery filmowe („Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak”, „Cóż bez miłości wart jest świat”, „Ada, to nie wypada”), piosenki popularne w latach siedemdziesiątych („Wymyśliłam cię”, „Tezeusz”, „Nie wierz mi, nie ufaj mi”), utwory z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa ( „Gloria”, „Dokąd idziesz”, „Dziękczynienie”)czy skomponowane przez Piotra Rubika („Psalm dla ciebie”, „Psalm kochania”).

Pięknym piosenkom towarzyszyły piękne słowa, które wyszły spod piór naszych wielkich poetów: Wacława Potockiego, Wisławy Szymborskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Adama Asnyka czy Adama Mickiewicza. Całość to miły dla ucha spektakl o miłości.Wykonawcy zasługują na wielkie brawa. Na pewno widzowie wypowiedzą się na temat tego, co słyszeli i obejrzeli, ale tych, którzy byli na scenie wymienić należy. Przy fortepianie siedział znakomity akompaniator, nieoceniony dla całego zespołu Mirek Lachowski, a śpiewali: Magda Drobiec, Magda Jeleń, Magda Skabrat, Weronika Kokoszka, Kasia Pławecka, Natalia Chybowska ( znakomita interpretatorka wierszy), Szymon Jarczok, Bartek Jarczok, Maciej Olencki i Szymon Tomaszek.

Trzeba również wymienić Roksanę Gogol, która wykonała piosenkę specjalnie skomponowaną na ten koncert – „Nauka latania”. Do słów młodego poety Łukasza Antosza muzykę napisał Mirek Kozik, który zasiadł przy fortepianie, ale również był konferansjerem i interpretatorem kilku wierszy.

Koncert Wiosna, ja i ty w PCK · fot. Bartosz Chodykin, Marta Kruczkowska


Nad całością czuwała pani Renata Zborowska – pomysłodawczyni tego koncertu, która prowadziła również konferansjerkę, recytowała wiersze i wspomagała młodych wykonawców w śpiewaniu.

Miejmy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będzie okazja do tego, aby zobaczyć na scenie młodych utalentowanych ludzi. Niech żałują ci, którzy przestraszyli się burzy i nie przyszli na koncert. Krótka migawka z tego występu to stanowczo za mało, aby poczuć klimat piątkowego wieczoru.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.