pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 maja 2009
  • wyświetleń: 1297

Szantana koncertuje w Bugsy

Serdecznie zapraszamy na koncert "Szantana",który odbędzie się w Bugsy 29 maja o godzinie 20.00. Bilety do nabycia w restauracji w cenie 10 zł.

Szantana - jako zespół muzyki młodzieżowej - rozpoczęła karierę w jednym z ognisk przedszkolnych w Pszczynie występami na akademiach pierwszomajowych, tudzież z okazji 22 lipca. Polityczne zawirowania zastopowały rozwój grupy z powodu zaprzestania hucznych obchodów tychże "świąt".

Przełomowym momentem dla kariery zespołu (wtedy pod nazwą "Jaja na kratach") okazał się występ na Harcerskim Przeglądzie Niebywałych Talentów - lub jak kto woli - Obozowej Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Starych Jabłonkach, na Mazurach w 1985 roku. Po zgarnięciu dwóch głównych nagród członkowie postanowili odpocząć od siebie i rozjechawszy się po świecie korzystali z mozolnie zdobywanej sławy.

Zespół reaktywował się w 2004 roku, w innym składzie, zmieniając przy tym nazwę na "Szantana". Od początku swej działalności kładziemy nacisk na wykonawstwo własnych utworów, jednakże nie uciekamy przed piosenkami szerzej znanymi, acz przykrytymi warstwą zapomnienia.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.