pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 20 października 2008
  • wyświetleń: 2283

Tonam & Synowie w Bugsy

7 listopada (piątek) w Bugsy zagra Tonam & Synowie. Zapraszamy o godzinie 20.00. Cena biletu: 30 zł (dla członków Ligi Morskiej i Rzecznej w Pszczynie - 20 zł).

Tonam & Synowie w Bugsy


W Bugsy Jazz Clubie kontynuujemy klimaty żeglarskie i zapraszamy wszystkich sympatyków muzyki szantowej do uczestniczenia w koncercie a cappella zespołu "Tonam & Synowie", który odbędzie się w najbliższy piątek.

Tonam i Synowie - powstali w 1987 roku, niedługo później wygrali festiwal Shanties w Krakowie. Na ich koncie są również nagrody publiczności, Grand Prix festiwali w Łodzi, Tarnowie, Stalowej Woli, Gdyni, Wrocławiu, itd. Długo by wymieniać wszystkie ich laury, przeglądy, festiwale, najkrócej mówiąc - wygrali wszystko co w szantach można było wygrać. Po zdobyciu krajowego rynku zaczęli koncertować za granicą.

W 1995 r. Tonamy zmieniając nazwę na "Voices" wystąpiły na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wyśpiewując II miejsce w konkursie debiutów. Po kilku latach nieobecności na scenach szantowych, w roku 2006 grupa zdecydowała się na reaktywację i znowu możemy podziwiać ich podczas koncertów ,choć w nieco innym składzie - Bogdan "Bodziec" Kuśka występuje od wielu lat w Ryczących Dwudziestkach.

Siłą Tonamów zawsze było śpiewanie a cappella. To oni wprowadzili do piosenki żeglarskiej elementy klasycznej harmonii zachowując przy tym zadziorność, energię i dynamikę shanty. Zespół zawsze poszukiwał nowych inspiracji i brzmień. Na scenie shantowej wprowadził ponadto kilka rewolucyjnych zmian - jako pierwszy zdjął mikrofony ze stojaków, jako pierwszy wprowadził elementy choreografii i profesjonalnej oprawy świetlnej koncertów.

Skład zespołu:
Michał "Atari" Czernek
Jarosław "Rulon" Darul
Marcin "Marcinek" Murat
Wojciech "Garbaty" Plewnia
Dariusz Wantuch
Wojciech "Muki" Zawadzki

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.