pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 27 października 2008
  • wyświetleń: 1608

Wyjazd na sztukę Tango Piazzolla

Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju organizuje wyjazd do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na sztukę "Tango Piazzolla".

Wyjazd na sztukę Tango Piazzolla


Będzie to polska prapremiera sztuki teatralnej napisanej do muzyki Astora Piazzolli - znakomitego kompozytora argentyńskiego i legendarnego geniusza tanga, którego utwory (w tym słynne Libertango) zdobyły w ostatnich latach ogromny rozgłos.

Tango Piazzolla - sztuka zrodzona z wieloletniej fascynacji autorki twórczością Piazzolli - oddaje klimat argentyńskiej knajpki - jednego z typowych miejsc, do których ludzie przychodzą latami tylko po to, by ze sobą zatańczyć. Tu właśnie - jak mówią wyznawcy filozofii tanga - rodzą się i umierają uczucia, tutaj też - tak jak w tym niezwykłym tańcu - spotykają się bliskość i samotność, czułość i zdrada, miłość i śmierć.

Magiczne spotkanie z duchem tanga staje się naszym udziałem za sprawą głównej bohaterki sztuki - młodej dziewczyny z polskiej prowincji śniącej o innym życiu. Tajemnicza przestrzeń wciągnie nas w korowód miłosnych perypetii bohaterów, którzy zawsze kochają silniej, niż są kochani i nieustannie rozmijają się z obiektami swoich pragnień.

Wspaniała muzyka, grana na żywo przez Zespół "Tango Bridge" pod kierownictwem Grzegorza Frankowskiego, najpiękniejsze szlagiery Piazzolli i oczywiście namiętne tanga, które przeniosą nas w świat zmysłów i pożądań.

Wyjazd zaplanowano w dniu 14 listopada o godzinie 15.00. Koszt: 75 zł od osoby (w tym: przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet do teatru). Dodatkowych informacji udziela GOK - UG II piętro (pok. 213), tel. 032 210 78 38.

new / pless.pl

Źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.