pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 12 października 2008
  • wyświetleń: 1816

Konkurs: Pogodejmy po naszymu

Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zapraszają szkoły podstawowe powiatu pszczyńskiego do udziału w XI Międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy po naszymu".

Celem zabawy jest przybliżenie najmłodszym mieszkańcom Ziemi Pszczyńskiej piękna naszego języka i ocalenie od zapomnienia wartości tkwiących w kulturowym i społecznym otoczeniu uczniów. XI Międzygminny Konkurs Gwarowy organizowany jest z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Do wzięcia udziału w konkursie organizatorzy zapraszają z każdej szkoły maksimum dwóch uczestników: po jednym z klasy drugiej i klasy trzeciej.

Uczestnicy powinni przygotować jeden utwór napisany gwarą: poetycki lub fragment prozy. Recytowany utwór może być wcześniej publikowany lub też specjalnie napisany na konkurs. Czas wykonania utworu nie może przekroczyć jednak 4 minut.

Przy doborze repertuaru należy kierować się następującymi kryteriami: wartości literackie, artystyczne i wychowawcze utworu, dobór dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych recytatora. W ocenie recytatora będą brane pod uwagę następujące elementy: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny. Dla uczestników konkursu przewidziano ciekawe nagrody.

Termin składania zgłoszeń według załączonego wzoru upływa z dniem 31 października. Konkurs planujemy zorganizować w piątek 14 listopada 2008 roku, początek godzina 10.00,
sala GOK, Goczałkowice-Zdrój, ul. Szkolna 13 (Urząd Gminy).

Zagłoszenia prosimy przesyłać na adres: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej (43-200 Pszczyna, ul. 3 maja 7, tel. 032 210 24 98). www.gok.net.pl/images/stories/kz03102008.pdf target=_blank class=dodaj>Karta zgłoszeniowa.

new / pless.pl

Źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.