pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 marca 2008
  • wyświetleń: 1226

Animato w suszeckim kościele

W Niedzielę Palmową, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu przygotował dla mieszkańców Koncert Wielkopostny w wykonaniu chóru „Animato” z Pawłowic. Wnętrza Kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika było doskonałym miejscem dla wydarzenia artystycznego, jakim niewątpliwie była ta propozycja.

Animato w suszeckim kościele
fot. UG Suszec


Chór wykonał trzynaście pieśni pasyjnych, w tym chorał "Chrystus der uns selig macht" J. S. Bacha, „Zdrowaś bądź Maryja” M. Góreckiego oraz „Zdrowaś Królewno Wyborna” A. Koszewskiego. Przez prawie godzinę wielkopostne melodie rozbrzmiewały w aranżacjach pełnych tęsknoty, dramatyzmu, ale i nadziei. Piękny, nastrojowy koncert zakończył utwór „Witaj cierniowa korono” J. Świdra.

Chórem „Animato” kieruje i dyryguje pani Małgorzata Lucjan. Zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach od października 1995 roku. Złożony jest z około 20 śpiewaków i śpiewaczek. W repertuarze chóru znajdują się utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, muzyki dawnej i współczesnej.

UG Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.