pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 18 stycznia 2008
  • wyświetleń: 28233

Promenada w Goczałkowicach-Zdroju

Goczałkowice-Zdrój to obok Pszczyny największy klejnot turystyczny naszego regionu. Gdzie zatem, jak nie tam spróbować kuchni w jednym z proponowanych lokali? W trakcie kolejnej wycieczki wybraliśmy się do Restauracji "Promenada".

Promenada w Goczałkowicach-Zdroju
fot. restauracjapromenada.pl


"Promenada" znajduje się w malowniczym zakątku miejscowości, tuż przy najdłuższym deptaku - ulicy Uzdrowiskowej z jednej strony i w sąsiedztwie jezior z drugiej. To wielka zaleta, bo miejsce to urokliwie i przyjemne, chociaż ze względu na wydzieloną część drogi dla pieszych, problemy może sprawiać dojazd samochodem.

Kiedy jednak odkryje się już właściwą trasę, nie napotkamy problemów z parkowaniem. Pod samym budynkiem przewidziano miejsce na pozostawienie samochodu. Nie zaszkodzi również pozostawić nasz środek lokomocji dalej i przespacerować się główną arterią Goczałkowic.

Restauracja znajduje się w bardzo ładnie i schludnie wykończonym nowym budynku. Kameralny urok lokalizacji nie zanika także po wejściu do środka. Restauracja nie jest duża, znajduje się w niej kilka mniejszych (czteroosobowych) i większych (sześcioosobowych) stolików.

restauracja_promenada2

fot. www.restauracjapromenada.pl

"Promenada" została urządzona ze smakiem, dużo tu elementów drewnianych, które bardzo dobrze pasują w tym wypadku do jasnozielonych ścian. Widać również niezwykłą dbałość o detale, ozdoby i oświetlenie. Kiedy odwiedzaliśmy restaurację w okresie świątecznym, w lokalu panował z pomysłem dobrany bożonarodzeniowy wystrój. Poza tradycyjną małą choinką przy barze i stroikach na stołach, najdrobniejsze elementy można było dostrzec również przy firanach.

Bardzo dobrze przedstawia się menu "Promenady". Znajdziemy tu dania z wołowiny, cielęciny, wieprzowiny, drobiu, ryb oraz grilla, tradycyjnie w karcie dań są także liczne zakąski. Brakowało nam kompozycji własnych restauracji, ale za to naszą uwagę zwróciły ciekawe zestawy obiadowe w cenie 19 zł. Propozycji tego typu jest pięć, składają się one z zupy oraz dania głównego.

Zdecydowaliśmy się na dwa zestawy obiadowe; pierwszy to: bulion z żółtkiem oraz kotlet polski z ziemniakami i kapustą duszoną, drugi: rosół z makaronem, a także rolada wołowa z kluskami śląskimi i czerwoną kapustą. Zamówiliśmy również kotlet de volaille z frytkami i zestawem surówek. Do tego soki owocowe. I tu trzeba dodać, iż ceny w "Promenadzie" są bardzo atrakcyjne - rachunek za obiad dla trzech osób wyliczono na 72 zł.

restauracja_promenad3

fot. www.restauracjapromenada.pl

Czas oczekiwania na dania trwał pół godziny. W tym czasie mogliśmy podziwiać reprodukcje starych pocztówek przedstawiających goczałkowickie uzdrowisko ze zbiorów pana Grzegorza Furczyka, które w drewnianych ramkach zdobią ściany restauracji.

Potrawy w restauracji są przygotowane w sposób bardzo apetyczny. Takie emocje budzą już od momentu podania na talerzu po ostatni kęs. Zarówno zupy, jak i dania główne, nie wzbudziły naszych zastrzeżeń, a wręcz "Promenadzie" należy się za to pochwała. Naszym zdaniem wszystko zostało doprawione optymalnie. Potrawy mięsne są bardzo delikatne i smaczne.

Podobne wyróżnienie przyznajemy restauracji za sposób podania - nie do przecenienia jest w tym miejscu kultura obsługi, której należy się bardzo dobra ocena. Kelner w każdym momencie potrafił się odnaleźć oraz wiele opowiedzieć o interesujących nas potrawach z karty dań.

Restauracja "Promenada" to bardzo ciekawa propozycja na wspólny posiłek w gronie rodzinnym czy wśród znajomych w pobliżu goczałkowickiego deptaku. Restauracja wydała nam się przyjemna i przystępna. Bardzo dobra kuchnia w tym miejscu i niskie ceny to zalety, które na pewno zapamiętają osoby, które zdecydują się tam wybrać.

pless.pl

------------------------------------

Restauracja Promenada
ul. Uzdrowiskowa 86
43-230 Goczałkowice Zdrój
www.restauracjapromenada.pl target=_blank class=dodaj>www.restauracjapromenada.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.