pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 września 2001
  • wyświetleń: 1791

Wystawa historyczna

W pierwszą środę miesiąca na okoliczność tegorocznych obchodów Dni Pszczyny w Pszczyńskim Centrum Kultury otwarta została wystawa historyczna pt. "Kampania wrześniowa 1939".
Właścicielem prywatnej kolekcji, która do 7 września pozostanie w naszym mieście jest kpt. Jacek Paszyński "Wiarus".
Tego samego dnia o godz. 11:00 w sali kameralnej Centrum Kultury zebrali się przedstawiciele młodzieży wszystkich placówek ponad podstawowych z Pszczyny. Zwiedzanie wystawy poprzedzało spotkanie z panem Paszyńskim. Mając przed sobą osobę, która bezpośrednio zetknęła się z tragizmem II wojny światowej uczniowie zapewne marzyli o ciekawej prelekcji z jej strony. Te nadzieje się jednak nie ziściły, bowiem w zamian zaproponowano projekcję wyświetlanego do końca spotkania filmu dokumentalnego. Filmową relację frontową sprzed 62 lat tworzyły oryginalne zdjęcia i ujęcia operatorów różnych narodowości oddzielane komentarzem. Następnie przybyłe grupy miały możliwość zapoznania się z eksponatami wystawy. W niewielkiej sali rozwieszono oryginalne zdjęcia, rozłożono kopie gazet i dokumentów z czasów kampanii wrześniowej. Finalny punkt spotkania stanowił wpis do księgi pamiątkowej pana Paszyńskiego.

MK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.