pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 20 stycznia 2008
  • wyświetleń: 4219

Koncert Musica Sacra w Pszczynie

Po raz dziewiętnasty 20 stycznia o 16.00 w Pszczynie odbył się koncert charytatywny z cyklu Musica Sacra. W Kościele Ewangelickim usłyszeliśmy tego dnia najpiękniejsze pieśni prawosławne i cerkiewne oraz kolędy.

Koncert Musica Sacra w Pszczynie
Rok temu usłyszeliśmy m.in najsłynniejsze tańca świata.


Utwory wykonał Archijerejski Chór "Woskresinia", który został założony przed siedemnastu laty z błogosławieństwem biskupa Wołyńskiego i Rówieńskiego. Chór od początku istnienia bierze udział przede wszystkim w nabożeństwach, acz został również dostrzeżony na Ukrainie jako znajwisko artystyczne.

W ten sposób "Woskresinia" jest laureatem sześciu międzynarodowych i dwóch ogólnoukraińskich konkursów. Zespół może pochwalić się między innymi I nagrodą na konkursie im. M.Leontowycza w Kijowie. Chór był również uczestnikiem wielu festiwali na Ukrainie i zagranicą, między innymi usłyszeć mogliśmy go podczas "Europa Nostra" w Krakowie.

Założycielem i dotychczasowym dyrygentem chóru jest zasłużony działacz sztuki Ukrainy - Oleksandr Tarasenko - kompozytor, chórmistrz i pedagog o światowej sławie, który w latach 2005-2006 był głównym dyrygentem chóru studentów Narodowej Muzycznej Akademii Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego.

Koncert zorganizowalo: Lions Club Pszczyna '95 oraz Kościół Ewangelicki w Pszczynie. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wyjazd dla dzieci z Pszczyny na wakacje.

smm / pless.pl

-----------------------------------------

KONKURS PLESS.PL:

Wygraj zaproszenia na koncert "Musica Sacra" w Pszczynie. Wystarczy, że jako pierwszy w komentarzach pod wiadomością odpowiesz na zadane pytanie, a pojedyncze zaproszenie jest Twoje.

Uwaga! Podczas podawania odpowiedzi należy być zalogowanym!

Do rozdania mamy cztery bilety! Jedna osoba maksymalnie może wygrać jedno zaproszenie!

Pierwsze pytanie:

1. W którym roku powstał chór "Woskresinnia"?

Poprawna odpowiedź: 1991 rok.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz newcastle. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Drugie pytanie:

2. Jaki zespół wystąpił podczas XVIII koncertu Musica Sacra w Pszczynie?

Poprawna odpowiedź: "Śląsk".

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz Dreyk. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Trzecie pytanie:

3. W jakim mieście znajduje się Narodowa Muzyczna Akademia Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego?

Poprawna odpowiedź: W Kijowie.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz Bartg. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Ostatnie pytanie:

4. Jakie nazwisko nosił architekt, który kierował odbudową kościoła ewangelickiego w Pszczynie po pożarze w 1905 roku?

Poprawna odpowiedź: Scheinnert.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz Marcos. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.