pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1624

Szantowe klimaty w Bugsy

Bugsy zaprasza na kolejny koncert w nowym roku. Tym razem 12 stycznia o 20.00 będą to nuty żeglarskich pieśni w znakomitej aranżacji sławy polskiej sceny szantowej - zespołu "Smugglers". Bilety w cenie 20 zł (15 zł dla Ligowiczów z uregulowanymi składkami).

Szantowe klimaty w Bugsy
Smugglers zagrają 12 stycznia w Pszczynie


Powstali w 1989 r. jako kontynuacja legendarnej grupy "Packet". Na szantowych scenach byli wtedy czymś zupełnie nowym. Ich mocne, folkrockowe brzmienie wielu zaskakiwało, innych bulwersowało, szybko jednak zostało zaakceptowane i stało się znakiem rozpoznawczym grupy.

Przełomem, w historii zespołu była nagroda publiczności uzyskana na 10-tym jubileuszowym festiwalu "Shanties" w 1991r. Spowodowała ona błyskawiczny awans zespołu do szantowej "I ligi".

Zespół Smugglers zawiesił działalność, a na scenie pojawiła się jedna z najlepszych folkrockowych formacji - zespół Szela. W 1995 Smugglersi wrócili na scenę, od tego czasu pojawiają się regularnie ich koncerty, gdzie można usłyszeć wciąż nowe utwory w ich aranżacji.

Katalog obecnych i byłych "Smugglersów" obfituje w znaczące na polskiej scenie szantowej nazwiska. W składzie zespołu występowali Grzegorz "Gooroo" Tyszkiewicz, śp. Józef Kaniecki. Obecny skład zespołu to: Krzysztof "Jachu" Janiszewski, Dariusz "Stłukla" Ślewa, Krzysztof Paul i Adam Golicki.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.