pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 czerwca 2007
  • wyświetleń: 3308

Kameralny pokaz filmowy przy zamku

W kameralnym tonie zacisza dziedzińca zamkowego w sobotę odbył się plenerowy pokaz najnowszego filmu Filipa Rudnickiego, młodego reżysera z Pszczyny. Obraz "Mim" został wyświetlony w Cafe u Telemanna.

Kameralny pokaz filmowy przy zamku
Kadr z filmu "Mim".


Na projekcji pojawili sie przyjaciele i grono znajomych reżysera oraz aktorów z wytwórni Butcher's Films, którą w Cafe u Telemanna reprezentowal Maciek Glinianowicz, również mający swój udział w filmie "Mim". Nie zabrakło przechodniów i osób, które wyczytały o pokazie na naszych łamach. Jak się okazało, film stał się również doskonałą okazją do spotkania grona absolwentów Liceum im. Bolesława Chrobrego.

Obraz opowiada historię krakowskiego mima ulicznego, który zatracił wiarę w sens własnej pracy. W rolach głównych, prócz wspomnianego Maćka Glinianowicza, zagrała znana gwiazda polskiego ekranu, a przede wszystkim teatru - Anna Dymna.

Podczas pokazu "Mim", który zresztą w sobotę miał swoją plenerową premierę, zebrał wiele oklasków i gratulacji. Radości nie krył również Maciek Glinianowicz, odgrywający w filmie rolę sprzedawcy obwarzanków.

- Ciesze się, że taki pokaz, choć tej próbki naszych twórczości, został zorganizowany w Pszczynie, że ostatecznie także pszczyniacy mogli obejrzeć produkcję Butcher's Films. - powiedział po zakończeniu projekcji.

Rzeczywiscie, obrazy grupy filmowców związanych z Pszczyną można było oglądać już w krakowskich kinach, ale w naszym mieście miały one swoją premierę. Niewykluczone jednak, że już latem będzimy mogli obejrzeć na dużym ekranie także pozostałe filmy Filipa Rudnickiego, w tym "Zazdrość", która z powodzeniem występuje na licznych konkursach i przynosi twórcom kolejne stauetki, w tym bardzo prestiżową nagrodę Telewizji Polskiej.

- Mam nadzieję, ze ten pokaz, który zobaczyliśmy jest dopiero uwerturą do naprawdę pięknej filmowej opery, którą stanie się letnia projekcja także innych naszych filmów. - powiedział Maciek Glinianowicz.

Sobotni pokaz filmowy zorganizował portal pless.pl oraz Cafe u Telemanna.

smm / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.