Najpopularniejsze

  • 28 maja 2024
  • 11 czerwca 2024
  • wyświetleń: 43127

[ZDJĘCIA] Tak się bawiliśmy na Dniach Goczałkowic 2024!

Dni Goczałkowic 2024 za nami! Święto gminy przebiegło pod znakiem rodzinnej zabawy przy dobrej muzyce oraz sportowej aktywności. Zobaczcie fotorelację!

Dni Goczałkowic 2024 - koncert zespołu Universe - 09.06.2024
Dni Goczałkowic 2024 - koncert zespołu Universe - 09.06.2024 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Kino plenerowe odbędzie się w innym terminiePoczątek weekendu nie przyniósł dobrych wieści. Ze względu na pogodę konieczne było odwołanie kina plenerowego. Film "Mamma Mia" w pięknych okolicznościach Starego Dworca i Parku Zdrojowego obejrzymy jednak w innym terminie, o którym gmina poinformuje.

Sobota i niedziela dały już dużo słońca, które pozwoliło na ciekawe i aktywne spędzenie weekendu w plenerze. A działo się sporo!

Sportowa sobotaDni Goczałkowic 2024: sportowa sobota - 08.06.2024 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


8 czerwca miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu spotkali się na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 70 osób maszerowało z kijkami w XI Nordic Walkingu, przemierzając malowniczą trasę wokół stawów, liczącą 9 km. Pięć drużyn wystartowało w IV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój, a najlepsza okazała się ekipa Profi M Tec. Na boisku przy szkole rozegrano natomiast II Goczałkowicki Turniej Koszykówki 3x3. Zagrało 14 drużyn dziecięco-młodzieżowych oraz 10 dorosłych.

Medale, puchary i nagrody w imieniu wójt Gabrieli Plachy wręczył Tadeusz Lazarek, przewodniczący Rady Gminy, a w nordic walking także wiceprzewodnicząca Izabela Ogierman, również uczestniczka marszu. W wydarzeniach sportowych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji udział wzięło ok. 200 osób. Na wszystkich czekał poczęstunek.

Niedziela rodzinna i muzyczna. Koncert zespołu Universe w Parku ZdrojowymDni Goczałkowic 2024: muzyczna niedziela, koncert zespołu Universe - 09.06.2024 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W niedzielę wspólnie świętowaliśmy w Parku Zdrojowym oraz Uzdrowisku. Dzień hucznie rozpoczęła Goczałkowicka Orkiestra Dęta, która zaprezentowała się na scenie w parku. Jednocześnie ruszyły Goczałkowickie Potyczki Rodzin. W grze terenowej rodzinne drużyny miały okazję wspólnie rozwiązywać zagadki w różnych częściach Zdroju, poznać Goczałkowice oraz zdobyć ciekawe nagrody. Za realizację gry odpowiadało Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

Po południu na scenie w Parku Zdrojowym wystąpiły zespoły młodzieżowe Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie: Amber Attic oraz Krimazon. Znane i lubiane przeboje przypomniała grupa Groove Cover Band. Tradycyjnym punktem jest widowiskowa parada na deptaku uzdrowiskowym. Mogliśmy podziwiać mażoretki "Fresh" z Pszczyńskiego Centrum Kultury oraz Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. W paradzie uczestniczyła też Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Goczałkowice-Zdrój. Całość zakończył występ przy zegarze słonecznym.

Dni Goczałkowic 2024: muzyczna niedziela, koncert zespołu Universe - 09.06.2024
Dni Goczałkowic 2024: mażoretki Fresh z Pszczyny - 09.06.2024 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Niezwykle elegancko zaprezentowała się mieszkanka naszej gminy Karolina Krawczyńska (sopran), której towarzyszył Karol Lucjan (piano). Prawdziwe tłumy bawiły się przy największych przebojach znanego i lubianego zespołu Universe. W Parku Zdrojowym mogliśmy usłyszeć "Tacy byliśmy", "Tyle chciałem Ci dać" czy "W perły zmienić deszcz". Muzyczny wieczór zakończyła włoska uczta z An Dreo e Karina.

Tego dnia w Parku Zdrojowym dostępny był również kiermasz na rzecz Mariusza Cebuli z Goczałkowic-Zdroju, a na nim: ciasta, przetworzy, kwiaty, zabawki i nie tylko.

Niedzielne wydarzenia zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.