Najpopularniejsze

  • 22 marca 2024
  • 26 marca 2024
  • wyświetleń: 6764

[ZDJĘCIA] Dobiega końca budowa przedszkola w Czarkowie dla 150 dzieci. Zobaczcie, jak wygląda!

W Czarkowie, nieopodal istniejącego budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Powstańców Śląskich, gmina Pszczyna prowadzi budowę nowego przedszkola, które będzie mogło przyjąć 150 dzieci.

Budowa przedszkola w Czarkowie - 20.03.2024 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt będzie wyposażony w sale zajęciowe, kuchnię oraz szatnie. Prace prowadzone są intensywnie i sprawnie, co wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców sołectwa. Oprócz samej budowy budynku, planowane jest także zagospodarowanie terenu wokół przedszkola, w tym stworzenie placu zabaw. Realizacją prac zajmuje się spółka JM Kontrakt z Łąki, która została wybrana w drodze przetargu.

- Budowa przedszkola ma na celu zapewnienie dzieciom z gminy Pszczyna możliwości rozwijania swoich umiejętności i talentów. Wierzę, że stworzone tu miejsce będzie doskonałym środowiskiem do rozwoju, odkrywania świata oraz budowania wartości - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol, który wspólnie z zastępcą burmistrza Magdaleną Czarnecką i zastępcą burmistrza Piotrem Sidziną odwiedził w tym tygodniu budowę.

Warto zauważyć, że gmina Pszczyna kontynuuje inwestycje w edukację przedszkolną. W lutym tego roku otwarto podobne przedszkole w Studzienicach, co stanowi kolejny krok w zapewnieniu dzieciom wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w różnych częściach gminy.

- Ta inicjatywa pokazuje zaangażowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej oraz troskę o wszechstronny rozwój najmłodszych mieszkańców - zaznacza zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.