Najpopularniejsze

  • 18 marca 2024
  • 22 marca 2024
  • wyświetleń: 6331

[WIDEO] Finał "Odblaskowej Szkoły": wielki kolorowy pochód dzieci ulicami Pszczyny!

W środę 20 marca odbył się w Pszczynie ogólnopolski finał akcji "Odblaskowa Szkoła". Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie szkoły podstawowej w Górze. Wydarzenie wystartowało o 11:30 na rynku w Pszczynie. Około 400 uczniów nagrodzonych szkół oraz placówek z terenu powiatu pszczyńskiego przeszło ulicami naszego miasta w towarzystwie policyjnej orkiestry!Od 15 września do 17 listopada 2023 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji "Odblaskowa Szkoła" dyrektorzy szkół podstawowych wraz z uczniami oraz rodzicami, podejmowali działania na rzecz popularyzacji przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwiększenia świadomości uczestników, poprzez wyposażenie możliwie największej liczby uczniów oraz pracowników placówki w elementy odblaskowe.

Finał "Odblaskowej Szkoły": wielki kolorowy pochód dzieci ulicami Pszczyny - 20.03.2024
Finał "Odblaskowej Szkoły": wielki kolorowy pochód dzieci ulicami Pszczyny - 20.03.2024 · fot. pless.pl

Finał "Odblaskowej Szkoły": wielki kolorowy pochód dzieci ulicami Pszczyny - 20.03.2024
Finał "Odblaskowej Szkoły": wielki kolorowy pochód dzieci ulicami Pszczyny - 20.03.2024 · fot. pless.pl


20 marca przed południem na pszczyńskim rynku odbył się happening, podczas którego dzieci wypuściły do nieba baloniki z helem. Następnie uczniowie przeszli ulicami: Chrobrego, Bogedaina, Korfantego, Jagiełły, Bednorza. Udali się do Pszczyńskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się finałowa gala. Otworzył ją Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Jacek Stelmach, a za udział w konkursie "Odblaskowa szkoła" podziękował dzieciom ambasador akcji - mistrz olimpijski w chodzie na 50 km - Dawid Tomala.

Finał "Odblaskowej szkoły" - gala w pckulu z udziałem Dawida Tomali - 20.03.2024 · fot. Policja Śląska, powiat pszczyński


Przypomnijmy, że zwycięzcami konkursu zostali uczniowie szkoły podstawowej w Górze. Informowaliśmy o tym tutaj:" Szkoła Podstawowa w Górze wygrała ogólnopolski konkurs dotyczący odblasków!

Koniecznie zobaczcie konkursowy film:

Loading...


Celem akcji jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych mających na celu szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz propagowanie bezpiecznego stylu życia w tym zakresie. W projekcie wzięło udział około 40 tysięcy uczniów z prawie 150 śląskich szkół!


odblaskowa szkoła

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.