Reklama

Najpopularniejsze

  • 28 lutego 2024
  • 3 marca 2024
  • wyświetleń: 39157

Miała być ustawka pseudokibiców w lesie pod Kobielicami. Relacja z akcji mundurowych

We wtorek, 27 lutego po godzinie 16.00 do pszczyńskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o grupowaniu się pseudokibiców w lesie koło Kobielic. Na miejsce skierowano liczne patrole policji. Mundurowi przyjechali w samą porę. Na miejscu w środku lasu policjanci zastali dwie grupy kilkudziesięciu mężczyzn. Panowie nie eksponowali barw swoich klubów, jednakże jasnym jest, że były to dwie zwaśnione grupy pseudokibiców, którzy umówili się w lesie na bijatykę. Całe towarzystwo zostało wylegitymowane. Posypały się mandaty za wjazd samochodami do lasu i na tym sprawa się zakończyła, bowiem do innych wykroczeń (jeszcze) nie doszło.

Ustawka pseudokibiców w lesie pod Kobielicami - 27.02.2024 · fot. Śląska Policja


Jak relacjonuje Śląska Policja, mundurowi z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach koordynowali działania służb kryminalnych w związku z licznymi przejazdami kibiców przez teren województwa śląskiego na mecze w Katowicach i Gliwicach. Z jednej z uzyskanych informacji wynikało, że w tym dniu może dojść do konfrontacji siłowej pomiędzy grupami pseudokibiców na terenach leśnych w rejonie Pszczyny lub Suszca. Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego KWP w Katowicach oraz policjantom z komendy w Pszczynie, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon, aby wszystko sprawdzić. Policjanci z komendy w Katowicach zostali natomiast skierowani do monitorowania drogi krajowej numer 1 w okolicy Pszczyny, w poszukiwaniu przemieszczających się większych grup pseudokibiców.

Po przyjeździe na miejsce, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie natrafili w rejonie ul. Pszczyńskiej w Suszcu, na jednej z leśnych dróg, na zaparkowane samochody i stojących obok nich mężczyzn. Część z nich, na widok zbliżających się radiowozów, pospiesznie odjechała przez podmokłe, nieutwardzone drogi. Na miejsce dotarli również mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Kilka pojazdów policjanci zablokowali, legitymując pseudokibiców z Polski oraz z Czech. Podczas kontroli pojazdów, policjanci znaleźli w nich niebezpieczne narzędzia, w postaci maczet oraz sprzęt do sztuk walki, jak np. ochraniacze zębów z emblematami śląskich klubów piłkarskich.

Kliku z mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibicowską.

Szybka wymiana informacji i zdecydowane działania zapobiegły chuligańskiej burdzie, a być może nawet tragedii.

ar, sid / pless.pl

źródło: Policja Śląska

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.