Najpopularniejsze

  • 19 lutego 2024
  • wyświetleń: 39082

Zestawy słodyczy i odblaski dla krwiodawców

Do pszczyńskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przekazane zostały pierwsze zestawy słodyczy i odblaski zakupione przez Powiat Pszczyński.

Zestawy słodyczy i odblaski dla krwiodawców - 02.2024 · fot. powiat


Powiat Pszczyński od lat wspiera działania publicznej służby krwi, przekazując słodycze dla krwiodawców biorących udział w akcjach plenerowych organizowanych przez pszczyński Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

- Każdy dodatkowy prezent sprawia radość naszym krwiodawcom. Czują, że ktoś w ten sposób docenia ich poświęcenie - mówi Celina Kielan z pszczyńskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

16 lutego do stacji krwiodawstwa w Pszczynie trafiły pierwsze zestawy słodyczy i gadżetów zakupione przez Powiat Pszczyński, które zostaną rozdane krwiodawcom podczas dwóch pierwszych akcji plenerowych w tym roku. Prezenty dla krwiodawców przekazali przewodniczący Rady Powiatu Paweł Sadza, wicestarosta Damian Cieszewski, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Wanot oraz sekretarz powiatu Szymon Sekta. W tym roku, Powiat Pszczyński przekaże jeszcze kolejne nagrody dla honorowych krwiodawców.

- Pszczyński Oddział Terenowy jest jednym z najprężniejszych w regionie. Każdego miesiąca krew oddaje w nim ok. 900 osób. Tylko w zeszłym roku zebrano jej prawie 4800 litrów, a do tego podczas akcji Motoserce - 376 litrów. Doceniamy poświęcenie dawców i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi - mówi wicestarosta Damian Cieszewski.

W najbliższych dniach wsparcie trafi również do Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Kopalni Węgla Kamiennego Piast Ruch II w Woli, który organizuje kilka akcji krwiodawstwa rocznie, podczas których w zeszłym roku ponad 280 dawców oddało blisko 130 litrów krwi.

Warto przypomnieć, że 20 listopada zeszłego roku została oficjalnie otwarta nowa siedziba Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przy ul. Antesa w Pszczynie, w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala. Odpowiednią działkę pod budowę Centrum pozyskało dzięki współpracy z władzami Powiatu Pszczyńskiego.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.