Reklama

Najpopularniejsze

  • 13 lutego 2024
  • wyświetleń: 5832

Pszczynianka z reprezentacją kraju ustanowiła rekord Polski na pływackich mistrzostwach świata!

Wielki sukces Polek podczas pływackich mistrzostw świata w Katarze. Nasza reprezentacja z Zuzanną Famulok z Pszczyny w składzie pobiła rekord Polski i zdobyła kwalifikację olimpijską!

Nasza reprezentacja z Zuzanną Famulok z Pszczyny w składzie pobiła rekord Polski i zdobyła kwalifikację olimpijską
Nasza reprezentacja z Zuzanną Famulok z Pszczyny w składzie pobiła rekord Polski i zdobyła kwalifikację olimpijską na mistrzostwach świata w Katarze - 02.2024 · fot. Polski Związek Pływacki


Bardzo dobrze zaprezentowała się żeńska sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym podczas pierwszego dnia rywalizacji pływaków w trakcie mistrzostw świata w Dosze. Biało-czerwone wywalczyły bardzo wysokie, czwarte miejsce ustanawiając nowy rekord Polski, a do tego zdobywając kwalifikację olimpijską.

- Naszym głównym zadaniem na mistrzostwa świata w Dosze są minima olimpijskie sztafet oraz rekordy życiowe - mówił przed wylotem reprezentacji Polski Paweł Wołkow, trener reprezentacji Polski. I trzeba przyznać, że żeńska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym wzięła sobie te założenia mocno do serc. Biało-czerwona ekipa w składzie Zuzanna Famulok, Julia Maik, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz z czasem 3:41.43 zajęła piąte miejsce w eliminacjach i już wówczas była pewna kwalifikacji olimpijskiej! - Dziewczyny popłynęły naprawdę bardzo dobrze - powiedziała po porannym starcie Otylia Jędrzejczak, prezes Polskiego Związku Pływackiego.

famulok

ar / pless.pl

źródło: Polski Związek Pływacki

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.