Najpopularniejsze

  • 21 stycznia 2024
  • 24 stycznia 2024
  • wyświetleń: 15048

Pszczynianin wiceprezesem spółki Ekstraklasa SA. Będzie miał ważne funkcje

Związany od 8 lat z Ekstraklasą Maciej Kolon został powołany jednogłośnie przez radę nadzorczą na stanowisko wiceprezesa spółki zarządzającej rozgrywkami. Przez ostatnie 7 lat, działając w fundacji Ekstraklasy, był zaangażowany w rozwój piłkarski dzieci i młodzieży.

Maciej Kolan
Maciej Kolon · fot. ekstraklasa.org


W nowej funkcji Maciej Kolon, współpracując z prezesem Marcinem Animuckim w ramach dwuosobowego zarządu, będzie działał na rzecz rozwoju szkolenia i infrastruktury szkoleniowej w klubach, nadzorował kwestie bezpieczeństwa, wspierał rozwój marketingowy ligi, koordynował kontakty z administracją publiczną i samorządami, a także odpowiadał za działania public affairs.

Maciej Kolon jest związany z Ekstraklasą od 2015 roku. Początkowo, w latach 2015-2017, pełnił funkcję doradcy zarządu ds. relacji z administracją publiczną oraz samorządową, zaś w 2016 roku został powołany do rady Fundacji Ekstraklasy, prowadzącej projekty w zakresie popularyzacji sportu w Polsce i kształcenia młodych piłkarskich talentów.

Ponadto pracował na rzecz rozwoju piłki nożnej także jako członek Komisji PZPN ds. Współpracy Terytorialnej oraz pełnomocnik zarządu Stadionu Śląskiego ds. rozwoju. Ma doświadczenie samorządowe jako radny Sejmiku Województwa Śląskiego.

Ukończył Zarządzanie Projektami na Politechnice Śląskiej oraz studia Master of Business Administration (MBA) w Collegium Humanum/Szkole Głównej Menadżerskiej w Warszawie.

mp / pless.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.