Najpopularniejsze

  • 28 listopada 2023
  • 30 listopada 2023
  • wyświetleń: 4009

[FOTO] Trudności wieku dojrzewania. Spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską w pszczyńskiej szkole

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wczorajsze spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską w Szkole Podstawowej nr 4 na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie. W wydarzeniu udział wzięły zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka oraz Katarzyna Gabryś - dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji, a także licznie zgromadzeni nauczyciele i rodzice.

Spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie - 29.11.2023 · fot. UM Pszczyna


Dr Aleksandra Piotrowska, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, autorka wielu książek i publikacji opowiedziała o trudnościach wieku dojrzewania w dobie zmian cywilizacyjnych. Była mowa o emocjach, uczuciach i oczekiwaniach młodzieży.

Dla obecnych tego wieczoru w szkole rodziców i nauczycieli z pewnością była to ważna rozmowa, wymiana wiedzy i doświadczeń, która jeszcze lepiej pozwoli zrozumieć, że zmiany technologiczne, społeczne i kulturowe wpływają nie tylko na nasze codzienne życie, ale także na proces dojrzewania. W obliczu tego, jak bardzo dynamicznie rozwija się otaczający nas świat, młodzież musi radzić sobie z wieloma nowymi wyzwaniami, które czasem mogą wprowadzać niepewność i niejasność.

Spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie - 29.11.2023
Spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie - 29.11.2023 · fot. UM Pszczyna


Jak podkreślała zastępca burmistrza, spotkanie było niezwykle cenne. - Wspaniale było uczestniczyć w inspirującym wykładzie na temat trudności wieku dojrzewania w kontekście współczesnych zmian cywilizacyjnych. Pani dr Aleksandra Piotrowska dostarczyła nam fascynującej analizy, rzucając światło na wyzwania, przed którymi stają młodzi ludzie w dzisiejszym świecie - podsumowała Magdalena Czarnecka.

- Jednym z kluczowych wniosków jest to, jak istotną rolę odgrywa właściwy dialog pomiędzy nauczycielami a rodzicami w procesie wychowania. Współpraca ta jest kluczem do zrozumienia i wsparcia młodzieży w trudnych momentach. Nauczyciele i rodzice pełnią ważną rolę w budowaniu bezpiecznego otoczenia, w którym młodzi ludzie czują się zrozumiani i akceptowani - dodała zastępca burmistrza.

ar, BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj