Najpopularniejsze

  • 28 listopada 2023
  • wyświetleń: 4450

Rekordzistka zebrała 250 kg kasztanów i żołędzi dla żubrów

W ostatnich dniach zakończyła się coroczna zbiórka owoców drzew leśnych, czyli żołędzi i kasztanów, które są prawdziwym przysmakiem żubrów, a także saren czy danieli. Akcję koordynowała Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie. Mieszkańcy gminy, przede wszystkim przedszkolaki i uczniowie szkół chętnie przyłączają się do zbiórki. Dzięki temu zimowe zapasy pożywienia dla zwierząt z zagrody zostały powiększone o 4,5 tony!

Nagrodzenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie, którzy wzięli udział w akcji zbierania kasztanów - 27.11.2023 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


W tym roku zarząd osiedla Powstańców Śląskich przy współpracy z Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej postanowił zorganizować osiedlowy konkurs w ramach prowadzonej akcji. Dla najlepszych klas i grup przedszkolaków przygotowano nagrody.

- W poniedziałek podsumowaliśmy wyniki konkursu. Dzieci z osiedla zmobilizowały się i wspólnie zebrały ok 1,5 tony przysmaków dla zwierząt. Rekordowy wynik należy do Magdaleny Pudliszewskiej, która zebrała 250 kg, czyli ćwierć tony. Imponujący wynik - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który podziękował za ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy zwierzętom.

Burmistrzowi towarzyszyli Michał Makowski, dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów, Bernadeta Sojka-Jany, przewodniczącą zarządu osiedla Powstańców Śląskich oraz Zofia Masny-Klimczak przedstawiciel zarządu. Na ręce przewodniczących klas bądź wychowawców przekazano nagrody oraz zaproszenia na wycieczkę do zagrody.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj