Najpopularniejsze

  • 27 listopada 2023
  • wyświetleń: 4748

Nie tylko czekolada - krwiodawcy otrzymają apteczki

Powiat Pszczyński z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, które obchodzone są w dniach 22-26 listopada zakupił i przekazał do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie 145 paczek prezentowych dla dawców krwi. W każdej znajduje się zestaw trzech różnej wielkości apteczek pierwszej pomocy.

Zestawy apteczek od Powiatu Pszczyńskiego dla krwiodawców
Zestawy apteczek od Powiatu Pszczyńskiego dla krwiodawców · fot. powiat


- Od lat wspieramy działania publicznej służby krwi, przekazując słodycze dla krwiodawców. Tym razem zakupiliśmy niebieskie, materiałowe apteczki jako podziękowanie za dzielenie się najcenniejszym darem. Krew jest najbardziej pożądanym lekarstwem, którego niczym nie można zastąpić - mówi starosta Barbara Bandoła. I dodaje, że każdy może pomóc na miarę swoich możliwości, jeżeli nie dyskwalifikuje go stan zdrowia.

Każdego roku do stacji krwiodawstwa w Pszczynie oraz klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Kopalni Węgla Kamiennego Piast Ruch II w Woli Powiat Pszczyński przekazuje zestawy ze słodyczami i powiatowymi gadżetami. Także w tym roku z powiatowego budżetu przeznaczono środki na zakup koszulek z logo "Motoserca" i Powiatu Pszczyńskiego. Czarne t-shirty otrzymały osoby, które wzięły udział w akcji krwiodawstwa w ramach "Motoserca". To akcja charytatywna organizowana od kilkunastu lat przez Pszczyńską Grupę Motocyklową promująca dzielenie się tym, co najważniejsze - krwią.

Zestawy apteczek od Powiatu Pszczyńskiego dla krwiodawców
Zestawy apteczek od Powiatu Pszczyńskiego dla krwiodawców · fot. powiat


Warto przypomnieć, że początkiem tygodnia w Pszczynie otwarta została nowa siedziba pszczyńskiego Oddziału Terenowego RCKiK. Odpowiednią działkę pod budowę Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach pozyskało dzięki współpracy z Zarządem oraz Radą Powiatu Pszczyńskiego. W nowoczesnym budynku o powierzchni ponad 200 m2 znajdują się m.in. wygodna poczekalnia, rejestracja, gabinet lekarski oraz przestronne pomieszczenie do oddawania krwi z czterema stanowiskami. Zapewnione zostały także miejsca parkingowe. Nowością jest internetowy system kolejkowy, który ma usprawnić obsługę dawców.

- Wszystkim krwiodawcom dziękuję za nieoceniony dar, za każdą kroplę krwi, którą oddajecie, ratując życie innych ludzi. Wasza bezinteresowność, odwaga i solidarność sprawiają, że jesteście prawdziwymi bohaterami. Niech Dni Honorowego Krwiodawstwa będą chwilą refleksji nad tym, jak ważną rolę odgrywacie w ratowaniu życia. Życzę siły i zdrowia, abyście mogli kontynuować tę ważną misję - mówi starosta.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.