Najpopularniejsze

  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 3911

[FOTO] Ich krew ratuje życie. Obchodzili swoje święto

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Tradycyjnie dawcy skupieni w ramach Klubu HDK-PCK przy KWK Piast Ruch II w Woli spotkali się podczas akademii, by wspólnie świętować Dni HDK i 65-lecie HDK w Polsce.

Spotkanie Klubu Krwiodawców przy KWK Piast Ruch II w Woli z okazji Dni HDK i 65-lecia HDK - 11.2023 · fot. powiat


Podczas spotkania zostały wręczone odznaki "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" i "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu" oraz podziękowania, które otrzymała również starosta Barbara Bandoła za propagowanie i wspieranie Honorowego Krwiodawstwa. Klub z Woli ma również w zwyczaju przyznawanie pucharów krwiodawcom, którzy oddali honorowo, co najmniej 25 litrów krwi.

Klub HDK-PCK przy KWK Piast Ruch II w Woli działa od 39 lat, a jego prezesem od ponad 36 lat jest pan Marek Gruszka, laureat wyróżnienia "Uskrzydlony".

- Dziękuję, że dzielicie się cząstką siebie i szerzycie ideę honorowego krwiodawstwa, dając innym przykład doskonałej postawy. Krew jest darem bezcennym, najlepszym, jaki może podarować człowiek drugiemu człowiekowi - mówi starosta Barbara Bandoła.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.