Najpopularniejsze

  • 8 listopada 2023
  • wyświetleń: 3417

[FOTO] W SP nr 2 uruchomiono Zieloną Pracownię "EKOzorientowani"

Uczniowie z klasy 7b uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie jako pierwsi wzięli udział w zajęciach w Zielonej Pracowni pn. "EKOzorientowani". Warsztaty poprowadziła pani Marta Urbańska.

Zielona Pracownia w SP nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Pracy młodzieży przypatrywali się zastępca burmistrza Pszczyny Magdalena Czarnecka, dyrektor szkoły Beata Hellwig, a także przedstawiciel Rady Rodziców, którzy dokonali otwarcia nowej pracowni.

Pracownia wyposażona jest w 14 dwuosobowych półokrągłych stolików. Dzieci mogą siedzieć na 28 wygodnych, ergonomicznych krzesełkach w kształcie zielonych listków. W zależności od rodzaju zajęć stoliki mogą być ustawione w sposób tradycyjny umożliwiając pracę samodzielną lub połączone ze sobą dzięki czemu uczniowie będą mogli pracować w grupie.

Zakupione pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane do realizowania tematyki ekologicznej. Programy multimedialne o parkach narodowych umożliwią zapoznanie z chronionymi obszarami oraz ciekawymi gatunkami fauny i flory naszego kraju. Model obieg wody w przyrodzie będzie wspaniale obrazował cykl wody na naszej planecie. Nowoczesny mikroskop optyczny i zestawy profesjonalnych preparatów stałych umożliwią zagłębienie się przez uczniów w tajniki mikroskopowania. Liczne pomoce dydaktyczne z dziedziny geografii: lupy, lornetki, próbki gleb, stacje pogodowe, modele poziomic, modele ukształtowania terenu i inne umożliwią na lekcji stać się odkrywcami nowych lądów, a pomoce biologiczne takie jak: okazy roślin, modele budowy liścia, modele struktur komórkowych umożliwią poznanie morfologii i struktury organizmów żywych.

Zielona Pracownia w SP nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie
Zielona Pracownia w SP nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Monitor interaktywny umożliwi przeprowadzanie ciekawych lekcji z zastosowaniem nowoczesnych programów oraz atlasów multimedialnych. Uczniowie aktywnie będą mogli włączać się do lekcji podczas quizów, gier interaktywnych oraz podczas prezentowania własnych prezentacji i materiałów innym uczniom. Mikroskop optyczny z kamerką, podłączoną do komputera umożliwi uczniom obserwację preparatów mikroskopowych lub zdjęć wykonywanych przez nauczyciela podczas obserwacji tkanek, na ekranie monitora interaktywnego. Zewnętrzny system audio soundbar dołączony do monitora interaktywnego wzmocni doznania sensoryczne uczniów podczas wyświetlania materiałów przyrodniczych na lekcjach.

Koszt uruchomienia pracowni wyniósł 60 tys. zł. WFOŚiGW: 48 000,00 zł, środki z nagrody przyznanej w ramach konkursu Zielona Pracownia_Projekt’2023: 12 000,00 zł.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj