Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 października 2023
  • 25 października 2023
  • wyświetleń: 33872

[FOTO] Pijany obywatel Gruzji "zaparkował" na środku ronda. Zatrzymali go świadkowie

Wszystkie służby ratunkowe zadysponowano w sobotę, 21 października na ul. Bielską w Pszczynie. Na rondzie im. Jana Pawła II samochód osobowy wypadł z drogi i wjechał na wysepkę. Kierujący wysiadł z pojazdu i chciał uciec. Uniemożliwili to świadkowie zdarzenia, którzy ujęli 24-letniego obywatela Gruzji, a następnie przekazali mundurowym. Jak się okazało, mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, kierował pojazdem nie mając uprawnień, a na terenie Polski przebywał nielegalnie.

Kolizja na ul. Bielskiej - 21.10.2023 · fot. nadesłane przez czytelników


Przed godziną 21.00 policjanci zostali poinformowani o samochodzie, który wjechał na środek ronda im. Jana Pawła II i zatrzymał się pośrodku zieleni. Następnie kierowca wraz z pasażerami wysiadł z pojazdu i zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia. Na szczęście ucieczkę uniemożliwili świadkowie zdarzenia, którzy ujęli młodego mężczyznę, a po chwili przekazali go przybyłym na miejsce mundurowym. Badanie alkomatem wykazało, że 24-letni obywatel Gruzji kierował mając w organizmie 1,8 promila alkoholu.

Rozbity opel trafił na parking strzeżony, natomiast kierowca do policyjnego aresztu. Podczas sprawdzenia danych mężczyzny policjanci ustalili, że przebywa on w Polsce nielegalnie. Cudzoziemiec został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy wykonali dalsze czynności.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji świadków został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Dziękujemy!

"Nie reagujesz - akceptujesz" - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa. Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

sierż. sztab. Jadwiga ŚmietanaOficer Prasowy KPP Pszczyna

BM, mp, sid / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj