Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 września 2023
  • 23 września 2023
  • wyświetleń: 3548

Wola: 50 miejsc dla maluchów! Pustostan zamieni się w żłobek

Gmina Miedźna pozyskała kolejne dofinansowanie. 2 450 000 zł zostanie przeznaczone na utworzenie żłobka i parkingu w Woli. W obiekcie powstanie ok. 50 nowych miejsc dla dzieci!

żłobek, dziecko, przedszkole
50 miejsc dla maluchów! Pustostan zamieni się w żłobek · fot. pixabay.com


Dwa wnioski gminy Miedźna złożone w kolejnej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład zostały pozytywnie ocenione. Dofinansowanie przyznano na utworzenie żłobka w miejscowości Wola oraz na budowę parkingu przy tym obiekcie.

W Woli zwolnił się w dużej części budynek po Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2. Pozyskane pieniądze pozwolą go zagospodarować na nowo, po gruntownym remoncie i przystosowaniu. W ten sposób gmina zabezpieczy potrzebę opieki nad najmłodszymi mieszkańcami, a jednocześnie rozwiąże problem lokalowego pustostanu.

Jest to doskonała wiadomość dla rodziców i maluszków. Wraz z całym zespołem dołożymy wszelkich starań, żeby nowe miejsca dla maluchów dały im jak najlepsze warunki opieki i pobytu. Stworzymy około 50 nowych miejsc.

Czeka nas następne, bardzo duże przedsięwzięcie i sporo pracy, jednak cieszę się już dziś w związku ze spodziewanym efektem.

Jan Słoninkawójt gminy Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.