Reklama

Najpopularniejsze

  • 10 września 2023
  • 11 września 2023
  • wyświetleń: 7931

Triathlonista z Suszca ukończył pełny dystans Ironmana

Artur Ozimek - na co dzień jest ratownikiem górniczym, w kopalnianej stacji ratownictwa górniczego w JSW S.A Ruch Borynia, a po godzinach triathlonistą mieszkającym w naszym powiecie, a dokładnie w Suszcu. W ostatnich dniach może pochwalić się nie lada wyczynem, jakim jest ukończenie pełnego dystansu Ironmana.

Artur Ozimek - triathlonista z Suszca · fot. archiwum prywatne


W miniony weekend odbyły się zawody Castle Triathlon Malbork, w których udział wzięło (we wszystkich kategoriach) 1800 osób. Pływanie w rzece Nogat, odcinek kolarski prowadzący po pięknych terenach Żuław i bieganie wokół potężnych murów zamku sprawiają, że wydarzenie ma wyjątkowy charakter.

- Castle Triathlon Malbork 2023 to wielki test fizycznej wytrzymałości i determinacji. Nie każdemu udało się dokończyć wyścig, ale każdy kto podjął to wyzwanie powinien czuć się jak zwycięzca - mówią organizatorzy wydarzenia.

Artur Ozimek - Ironman Triathlon, Suszec
Artur Ozimek - Ironman Triathlon, Suszec · fot. archiwum prywatne


Artur Ozimek z Suszca ukończył zawody na pełnym dystansie Ironmana w imprezie rangi Mistrzostw Polski Castle Iron Triathlon w Malbork (4km pływania, 180km jazdy na rowerze oraz 42,2km biegu) w czasie 10h:27min:46sec. Tym samym zajął 57. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Ważniejsze miejsca zdobyte przez Artura Ozimka w 2023 roku:
  • Finisher dystansu Ironman Malbork (Mistrzostwa Polski)
  • Zwycięstwo w "Hajer Indoor Triathlon" w Jastrzębiu-Zdroju
  • 5. miejsce w Biegu Górnika (10 km) JSW, (1. miejsce KWK Borynia)
  • 2. miejsce w 1/8 IM Odra Triathlon Krapkowice kat-M20


- W przyszłym roku chciałbym walczyć o zdobycie slota na mistrzostwa świata Ironman na dystansie 1/2, a w przyszłości o pełny dystans na Hawajach - zapowiada Artur Ozimek.

Przygotowania do zawodów oraz bieżące informacje zawodnika z Suszca można śledzić na jego Instagramie: http://www.instagram.com/imozim, a także na Facebooku: http://www.facebook.com/ozim94.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.