Reklama

Najpopularniejsze

  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 18447

[ZDJĘCIA] Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny!

Tegoroczny 4 września to dla uczniów dzień związany z powrotem do szkoły. Niektórzy jednak dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą i to im towarzyszyły dziś "tyty". Zobaczcie zdjęcia ze szkolnych akademii.

Rozpoczęcie roku szkolnego I klas w SP nr 5 w Pszczynie - 4.09.2023 · fot. Tomasz Gruca


Dla 5056 uczniów, a także 2196 przedszkolaków uczęszczających do placówek zarządzanych przez gminę Pszczyna rozpoczął się nowy rok szkolny. Tradycyjnie pierwszego dnia we wszystkich szkołach odbywały się akademie.

Gmina Pszczyna zarządza siecią publicznych przedszkoli, szkół podstawowych, a także jednym liceum. W tym roku do pierwszych klas szkół podstawowych będzie uczęszczało 646 uczniów. W związku z uruchomieniem szóstego oddziału w III Liceum Ogólnokształcącym ostatecznie przyjęto 178 nowych uczniów. Z młodzieżą Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie spotkali się burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, a także zastępcy Magdalena Czarnecka oraz Piotr Sidzina, którzy wzięli udział w uroczystościach z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Rozpoczęcie roku szkolnego w pszczyńskich szkołach - 4.09.2023 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Bogaty program artystyczny dla pierwszoklasistów i ich rodziców przygotowali uczniowie w Szkole Podstawowej w Piasku. W trakcie akademii była okazja, aby przedstawić i zaprezentować uczniów, którzy dzisiaj po raz pierwszy przekroczyli szkolne progi.

Drodzy Uczniowie! Dzisiaj rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Z tej okazji życzę dobrych ocen i wielu wspaniałych chwil. Pamiętajcie, że właśnie w szkole zdobywacie nową wiedzę, znajdujecie kolegów i cementujecie przyjaźnie. Dla sporej grupy uczniów to także ogromna zmiana. Po raz pierwszy przekroczyli dzisiaj szkolny próg. Mam nadzieję, że starsi uczniowie pomogą "pierwszakom" w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Wszystkiego dobrego.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


My z kolei wybraliśmy się przed Szkołę Podstawową nr 6, by przywitać uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.W szkołach prowadzonych przez Powiat Pszczyński - Powiatowym Zespole Szkół nr 1, I LO im. Bolesława Chrobrego, Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie oraz Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli naukę rozpoczęło 3209 uczniów. Z czego 1022 z nich to pierwszoklasiści. Do Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie uczęszczać będzie 188 uczniów.

Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damianem Cieszewskim powitali pierwszoklasistów w szkolnych murach.

Technikum to taki rodzaj szkoły ponadpodstawowej, który wymaga najwięcej. To tutaj będziecie decydować o maturze, a jednocześnie zdobywać kwalifikacje zawodowe. Wymaga to dobrej organizacji własnego warsztatu pracy. To Wy podejmiecie decyzję o tym, czy będziecie się rozwijać, chłonąć wiedzę, czy będziecie bierni. Życzę Wam, aby ta szkoła była miejscem rozwoju własnych umiejętności, wiedzy i kompetencji.

Barbara BandołaStarosta pszczyński


Rozpoczęcie roku szkolnego w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie - 4.09.2023 · fot. Powiat


Wicestarosta Damian Cieszewski podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie i Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie podkreślał, że to będzie wyjątkowy rok szkolny.

Jesteście podwójnym rocznikiem. Podczas rekrutacji wspólnie z dyrekcją postanowiliśmy utworzyć dodatkowe oddziały. Dzięki temu wszyscy uczniowie, którzy chcieli dostać się do powiatowych szkół - mieli taką możliwość. Wykorzystajcie ten czas dobrze. Życzę spokojnej nauki, ciekawych doświadczeń i zdobywania nowych umiejętności.

Damian CieszewskiWicestarosta pszczyński


Rozpoczęcie roku szkolnego w PZS nr 1 w Pszczynie - 4.09.2023 · fot. Powiat


To kolejny rok, gdy w szkołach ponadpodstawowych - liceach, technikach i branżówkach we wrześniu edukację rozpoczęło półtora rocznika młodzieży. To efekt obniżenia wieku szkolnego z siedmiu do sześciu lat. W powiatowych szkołach w oparciu o liczbę uczniów przyjętych do klas pierwszych utworzone zostały 32 oddziały - o 8 więcej niż początkowo planowano.

To nie lada wyzwanie techniczne, organizacyjne i infrastrukturalne. Przeanalizowaliśmy wiele sytuacji, jednak dobro młodzieży jest najważniejsze. Dziękuję wójtom i burmistrzowi, że również w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez gminy z terenu powiatu pszczyńskiego utworzyli dodatkowe oddziały, aby nasza młodzież mogła uczyć się, jak najbliżej miejsca swojego zamieszkania.

Damian CieszewskiWicestarosta pszczyński


Rozpoczęcie roku szkolnego w PZS nr 2 w Pszczynie - 4.09.2023 · fot. Powiat


Przypominamy, że rok szkolny 2023/2024 trwać będzie do 21 czerwca.

Wszystkim życzymy powodzenia!

BM / pless.pl

źródło: Powiat, UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj