Reklama

Najpopularniejsze

  • 31 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1884

Burmistrz Dariusz Skrobol spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli

W środę burmistrz Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Katarzyna Gabryś i naczelnik Wydziału Oświaty Izabela Bąk spotkali się z dyrektorami pszczyńskich placówek oświatowych. Głównym tematem narady było przygotowanie do nowego roku szkolnego.

Burmistrz Dariusz Skrobol spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli
Burmistrz Dariusz Skrobol spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli - 30.08.2023 · fot. UM Pszczyna


Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się już w poniedziałek, 4 września. Do szkół i przedszkoli prowadzonych przez gminę Pszczyna pójdzie ponad 7000 dzieci i młodzieży. Po raz pierwszy mury podstawówek przekroczy 646 uczniów.

Podczas spotkania z dyrektorami omówione zostały tematy przygotowania przedszkoli i szkół do nowego roku szkolnego, nowych przepisów prawa oświatowego i zmian w podstawie programowej. Przedstawiony zostały także program darmowych laptopów dla czwartoklasistów i bonów na zakup laptopa dla nauczycieli.

Burmistrz Dariusz Skrobol podsumował także zainaugurowany w 2023 roku Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski i zapowiedział, że będzie on kontynuowany.

Dbamy o to, aby w naszej gminie nauczyciele mieli jak najlepsze warunki do pracy, a uczniowie do nauki i realizowania swoich pasji. Inwestujemy w infrastrukturę i wyposażenie placówek. Realizujemy wiele programów i inicjatyw. Dzięki wspólnym naradom możemy wymieniać swoje doświadczenia oraz szukać optymalnych rozwiązań mających realne wpływy na rozwój oświaty w gminie Pszczyna.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.