Reklama

Najpopularniejsze

  • 30 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 300

Modernizacja oświetlenia w trzech gminnych szkołach

W trzech szkołach prowadzonych przez gminę Pszczyna jest wymieniane oświetlenie. Nowoczesne oprawy LED zastępują stare systemy o dużym poborze energii.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie, SP 4
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


W wakacje w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie, a także w szkołach w Wiśle Małej i Wiśle Wielkiej rozpoczęła się modernizacja oświetlenia. Inwestycja opiewa na kwotę 227 tysięcy złotych, ale pozwoli znacznie, o ponad połowę, obniżyć rachunki za prąd.

Nowoczesne oświetlenie zastąpi stare lampy w salach lekcyjnych, na korytarzach, w toaletach, szatniach, świetlicach, stołówkach, magazynach, gabinetach, warsztatach oraz pomieszczeniach technicznych, a w szkole podstawowej na osiedlu Daszyńskiego również na basenie. Razem, w trzech szkołach, wymienione zostaną aż 864 oprawy.

Pierwsze tak intensywne prace związane z wymianą oświetlenia przeprowadziliśmy na przełomie 2022 i 2023 roku. Wówczas nowe oprawy pojawiły się w salach gimnastycznych w kilkunastu gminnych szkołach. To rozwiązanie się sprawdziło, dlatego konsekwentnie kontynuujemy zadanie i obecnie wymieniane w szkołach są wszystkie oprawy.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Burmistrz zapowiada, że po zakończeniu tych inwestycji, prace zostaną przeprowadzone w kolejnych placówkach.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj