Reklama

Najpopularniejsze

  • 3 sierpnia 2023
  • 6 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 27991

Pociąg gwałtownie hamował przed pojazdami. Dróżniczka nie opuściła rogatek

W środę, 2 sierpnia około godziny 17.20 doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Katowickiej. Pociąg PKP Intercity gwałtownie hamował przed przejeżdżającymi samochodami. Wszystko z powodu nieopuszczonych rogatek.

Przejazd kolejowy w ciągu ul. Katowickiej
Przejazd kolejowy w ciągu ul. Katowickiej · fot. Google Street View


Sytuację nagłośnił w mediach społecznościowych kierowca autobusu, który zawiadomił policję. Jak poinformował nas mł. asp. Wojciech Janosz z KPP Pszczyna, ze zgłoszenia wynikało, że dróżnik nie zamknął przejazdu kolejowego. Doszło do gwałtownego hamowania pociągu oraz samochodów, na szczęście nie nastąpił kontakt między pojazdami.

- Dróżniczka została przebadana na obecność alkoholu. Kobieta była trzeźwa - mówi mł. asp. Wojciech Janosz. - Policjanci ujęli 45-letnią dróżniczkę, która poprzez nieopuszczenie rogatek przejazdowych w chwili przejazdu pociągu Intercity sprowadziła bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Czynności prowadzi KPP Pszczyna - dodaje.

Na miejscu obecna była komisja PKP, która zadysponowała innego dróżnika na wskazany przejazd kolejowy.

Jak udało nam się dowiedzieć, komisja kolejowa wyjaśnia przyczyny, dla których 2 sierpnia rogatki na przejeździe w Pszczynie przy ul. Katowickiej nie zostały zamknięte.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj