pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 9 maja 2023
  • 15 maja 2023
  • wyświetleń: 17243

Pożar domu w Górze. Można pomóc rodzinie w odbudowie

We wtorek, 9 maja około godziny 5 rano doszło do pożaru przy ul. Kasztanowej w Górze. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Można pomóc rodzinie w odremontowaniu domu, wpłacając pieniądze na zbiórkę.

Reklama

Dom w Górze po pożarze - 05.2023 · fot. archiwum prywatne


Gdy straż dotarła na miejsce, pożarem objęty był dach budynku gospodarczego oraz elewacja budynku jednorodzinnego. 6 osób opuściło wnętrza domu przed przyjazdem służb.

Pożar w Górze
Pożar w Górze - 9.05.2023 · fot. KP PSP Pszczyna


W wyniku zdarzenia spaleniu uległ cały budynek gospodarczy, a także wiata na parterze domu, kuchnia znajdująca się na 1. piętrze oraz dwa pomieszczenia na poddaszu. Dach domu został częściowo uratowany. Pozostałe pomieszczenia są okopcone.

Działania gaśnicze na miejscu prowadziło 13 zastępów JOP z powiatu pszczyńskiego oraz oświęcimskiego.

Pożar w Górze
Pożar w Górze - 9.05.2023 · fot. KP PSP Pszczyna


Loading...


Loading...


Zbiórkę na remont założyła przyjaciółka, sąsiadka i współpracowniczka poszkodowanej właścicielki domu.

- O tym jak dobrą i życzliwą jest osobą mogę powiedzieć naprawdę wiele. Całe swoje życie to ona starała się pomagać innym. Lecz ze swoimi trudnościami radziła sobie samodzielnie, starając się nie obciążać innych. Jest bardzo skromną i ciepłą kobietą. Tym razem jednak to jej i jej najbliższym trzeba podać pomocną dłoń - pisze Katarzyna Waloszek.

- Aby rodzina mogła wrócić do swojego domu i prowadzić w nim godny byt koniecznością będzie częściowe położenie nowego pokrycia dachowego oraz remont pomieszczeń mieszkalnych. Niestety naprawa wszelkich szkód i powrót rodziny do życia sprzed tego tragicznego zdarzenia będzie bardzo kosztowne. Chociaż poszkodowani zrobią wszystko co w ich mocy, by udźwignąć ciężar życia jaki na nich spadł to każda pomoc, która im to ułatwi będzie miała ogromne znaczenie. Dlatego proszę okażmy swoją życzliwości i pomóżmy ugasić ten pożar - dodaje pani Katarzyna.

Link do zbiorki: https://szczytny-cel.pl/z/gora?v=645b992bb090c

ar, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.