pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 11 marca 2023
  • 13 marca 2023
  • wyświetleń: 8300

Sąd kupił budynek po hotelu PTTK. Wiceminister Woś w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj

11 marca w Sądzie Rejonowym w Pszczynie odbył się briefing prasowy dotyczący zakupu sąsiadującego budynku po byłym hotelu PTTK. Obiekt ma zostać rozbudowany i połączony z gmachem sądu. Na konferencji obecni byli wiceminister sprawiedliwości Michał Woś oraz Beata Białowąs, była członkini zarządu województwa śląskiego.

Reklama

konferencja zakup PTTL
Na konferencji poświęconej zakupowi budynku PTTK dla pszczyńskiego sądownictwa przemawiał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś · fot. Ela


Wiceminister Michał Woś na briefingu prasowym zorganizowanym w Sądzie Rejonowym mówił o bardzo ważnym dniu dla sądownictwa w Pszczynie - 11 marca podano do wiadomości informację o zakupie dla Sądu Rejonowego budynku, w którym jeszcze do niedawna funkcjonował hotel PTTK.

Obiekt został kupiony od PTTK za kwotę 2 mln 400 tys. złotych. Jak mówił wiceminister, resort sprawiedliwości przewiduje przeznaczenie kolejnych 20 mln złotych na przebudowę i rozbudowę obiektu. Powstanie w nim między innymi sala dla osób niepełnosprawnych czy pokój przesłuchań dla dzieci, zostanie przeniesiony wydział ksiąg wieczystych.

Turystyka w Pszczynie, hotel PTTK, zabytek, ul. Bogedaina
Sąd kupił budynek po hotelu PTTK · fot. Ela / pless.pl


- Przyzwyczailiśmy się do mówienia o dawnym budynku PTTK, ale prawdę mówiąc jest to dawny budynek wymiaru sprawiedliwości, a więc przywracamy pewną normalność i historyczny układ - mówił Michał Woś, nawiązując do etapu historii, w którym nieruchomość do roku 1969 pełniła funkcję więzienia. Podkreślał jednocześnie, że po zakończeniu rozbudowy, sąsiadujące ze sobą budynki mają działać jako połączony infrastrukturą kompleks sądowy.

Dzięki zakupowi nieruchomości, poprawią się warunki pracy pracowników pszczyńskiego sądownictwa, ale sąd stanie się też bardziej dostępny dla obywateli. Na parterze gmachu głównego ma powstać m.in. biuro podawcze czy czytelnia akt.

Artur Kot, prezes Sądu Rejonowego w Pszczynie wyraził wdzięczność Ministerstwu Sprawiedliwości za zakup obiektu i zabezpieczenie środków na jego rozbudowę.

Transmisję z briefingu można obejrzeć tutaj:

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PTTK Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj