pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 9 marca 2023
  • 12 marca 2023
  • wyświetleń: 5869

Wandale w mieście.Burmistrz zwraca uwagę na problem niszczenia mienia

Napisy (w tym słowa wulgarne), graffiti, naklejki i tym podobne coraz częściej pojawiają się w miejscach do tego nieprzeznaczonych - na elewacjach, ławkach, przystankach autobusowych, czy ścianach przejść podziemnych. Na problem zwrócił uwagę burmistrz Dariusz Skrobol.

Reklama

przejście pod Drogą Wojewódzką 933 (ul. Bielska)
Przejście pod Drogą Wojewódzką 933 (ul. Bielska) · fot. Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny


- Czy tak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? - pyta Dariusz Skrobol i dodaje: - Jedno jest pewne. Takie miejsca, jak na zdjęciu, budzą wstręt i odrazę. Jeszcze większą niechęć budzą sprawcy tych wszystkich aktów wandalizmu. Nie potrafię zrozumieć, kto i dlaczego podejmuje takie działania?.

- Nie możemy tolerować podobnych praktyk. Apeluję do wszystkich, aby będąc świadkami dewastacji publicznej przestrzeni, nie pozostawali obojętni i natychmiast alarmowali policję - dodaje burmistrz.


Do tej wypowiedzi, opublikowanej przez burmistrza na jego oficjalnym profilu facebookowym, odniósł się Kamil Widłok. Przewodniczący Zarządu osiedla Piastów w Pszczynie zauważa, że w ostatnim czasie liczba przypadków wandalizmu na osiedlu Piastów w Pszczynie wzrosła znacząco. Praktycznie nie ma tygodnia, aby nie były dewastowane elewacje budynków oraz elementy infrastruktury.

- Za zdecydowaną większością tych dewastacji stoją "kibice" Niebieski Powiat Pszczyński oraz TORCIDA PSZCZYNA. W każdym przypadku zgłoszenia zdewastowanej infrastruktury służby mundurowe są totalnie bezsilne - stwierdził przewodniczący Zarządu osiedla Piastów.

Jak dodaje, kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała wizerunek 4 osób, które w ostatnim czasie zniszczyły klinkier na osiedlowych altanach śmieciowych. - Miejmy nadzieję, że uda się te osoby zidentyfikować i pociągnąć do odpowiedzialności - napisał.

Przypominamy, wandalizm jest nielegalny i może prowadzić do konsekwencji prawnych, takich jak kary grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności. Ponadto, przyczynia się do degradacji przestrzeni publicznej, co wpływa na jakość życia mieszkańców oraz może zwiększać koszty naprawy i konserwacji mienia publicznego.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.