pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 5 marca 2023
  • 6 marca 2023
  • wyświetleń: 7365

Pies, który jeździł koleją. Swoich właścicieli odnalazł w Pszczynie

Leon to półtoraroczny pies rasy husky. We wtorek 28 lutego wieczorem uciekł opiekunom, a w środę rano... wsiadł do pociągu relacji Katowice (6:00) - Wisła Głębce. Najpierw wyskoczył w Pierśćcu, później pojechał w przeciwnym kierunku, by w końcu spotkać się ze swoimi opiekunami w Pszczynie!

Reklama

Pies Leon w pociągu Kolei Śląskich
Pies Leon w pociągu Kolei Śląskich - 01.03.2023 · fot. Irena / TVN 24


Jak relacjonuje serwis TVN24.pl To była pierwsza przejażdżka Leona pociągiem. Wskoczył do składu relacji Katowice - Wisła Głębce na stacji w Zaborzu.

Pasażerowie zgłosili sytuację kierownikowi pociągu, a ten dyspozytorowi.

- Pies zachowywał się spokojnie, był zagubiony, chodził po składzie i zaczepiał podróżnych, ale wszystko było w granicach bezpieczeństwa - opisuje w rozmowie z dziennikarzami TVN 24 Michał Więcławek - kierownik pociągu Kolei Śląskich.

Następnie poszukiwania właścicieli psiaka rozpoczęły się poprzez popularny profil Konduktora Przemka na Facebooku. W czasie, kiedy internauci udostępniali post ze zdjęciami, pies zdążył wysiąść z pociągu w Pierśćcu. Został zauważony na kamerach monitoringu szkoły w Zaborzu - sąsiedniej miejscowości. Leona zamknięto na ogrodzonym placu zabaw, aby zaczekał do czasu odnalezienia właściciela. Otrzymał wodę i dużą kość ze szkolnej kuchni. To jednak go nie przekonało i postanowił uciec, przeskakując przez płot. Wrócił na dworzec i... wsiadł do kolejnego pociągu. Tym razem w przeciwnym kierunku - w stronę Katowic.

W międzyczasie na przystanku w Pierśćcu zjawił się opiekun pieska, który jeździł za nim i starał się zorientować, którym pociągiem się porusza. W końcu wszystko dobrze się skończyło - ostatecznie psiak spotkał się z właścicielami w Pszczynie około godziny 14.00.

Nagranie materiału telewizji TVN24 można obejrzeć poniżej - udostępnił je w mediach społecznościowych Konduktor Przemek:

Loading...

ar / pless.pl

źródło: tvn24.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.