pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 3 marca 2023
  • 6 marca 2023
  • wyświetleń: 6298

Powraca Tour de Pologne! Najlepsi kolarze wystartują z Pszczyny?

Przed nami jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne! Jak się dowiedzieliśmy, Urząd Miejski podjął starania, by najlepsi kolarze startowali z Pszczyny!

Reklama

Zdjęcia kolarzy z podjazdu na ul. Armii Krajowej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019
76. wyścig Tour de Pologne · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Wydarzenie rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia. 80. Tour de Pologne wystartuje w Poznaniu, a zakończy się tradycyjnie w Krakowie.

- Prowadzimy rozmowy z organizatorami Tour de Pologne na temat organizacji startu w Pszczynie jednego z etapów tegorocznego wyścigu - potwierdza w rozmowie z pless.pl burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje, to etap zaplanowany na 2 sierpnia, podczas którego kolarze przejadą przez Wisłę, Ustroń w kierunku Bielska-Białej.

Tour de Pologne zaliczany jest do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Od lat impreza przyciąga największe sławy peletonu i elitarne grupy zawodowe, dostarczając niezapomnianych wrażeń i emocji wszystkim kibicom. Szczegóły organizacji jubileuszowego 80. Tour de Pologne, w tym trasa, nie są jeszcze znane. Organizatorzy zapewniają jednak, że na starcie nie zabraknie gwiazd światowego kolarstwa.

Przypominamy, w 2017 roku przez nasz region przejechał 74. wyścig Tour de Pologne. Kolarze jechali m.in. przez Kobiór i Suszec. Film, zdjęcia oraz zapis relacji na żywo z tego wydarzenia znajdziecie w artykule: 74. Tour de Pologne przejechał przez nasz region!

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.