pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 2 marca 2023
  • 6 marca 2023
  • wyświetleń: 5843

Serca na nakrętki pełne... śmieci! Butelki po alkoholu, puszki, jedzenie

Serce na nakrętki to popularny sposób na wsparcie charytatywnych akcji, w których zbierane są pieniądze na rzecz osób potrzebujących. Niestety, w ostatnim czasie coraz częściej w pojemnikach lądują puste butelki po napojach, alkoholu, baterie i mnóstwo innych odpadów.

Reklama

Serca na nakrętki pełne... śmieci! - 02.2023 · fot. Monika Garbocz


Ideą jest zebranie dużej ilości plastikowych nakrętek, a następnie przekazanie ich do recyklingu, co pozwala zarówno na ochronę środowiska, jak i na uzyskanie środków finansowych na cele charytatywne. Pani Monika, która angażuje się w liczne akcje pomocowe dla potrzebujących mieszkańców naszego powiatu zwraca uwagę, że notorycznie spomiędzy nakrętek musi wyciągać śmieci.

W naszym powiecie od 2020 roku zbiórka nakrętek jakoś śmiga, raz jest lepiej, raz gorzej, w okresie wiosna-jesień zapełniamy pojemniki szybciej niż zimą, to zrozumiałe... ALE ... Myślałam, że po takim czasie nie będę musiała już z mokrych, brudnych, specyficznie pachnących reklamówek/ woreczków/ worków wyciągać śmieci, jakie dołączają niektórzy do nakrętek. I o ile nie znajduję już strzykawek, spleśniałego chleba, kawałków papy, zabawek dzieci czy zużytych tamponów to nagminnie wśród nakrętek pojawiają się puszki po piwie, butelki z niedopitym napojem, kapsle, inhalatory, zużyte maszynki do golenia, butelki plastikowe po płynie do podłóg/naczyń, niedojedzone frytki itp.

Mam prośbę do gagatków, którzy utrudniają nam (grupom nakrętkowym) segregowanie, które naprawdę nie należy do przyjemnych, nie chcesz - nie pomagaj, ale również nie przeszkadzaj!

Wszystkim, którzy systematycznie dostarczają nakrętki do dedykowanych Olusiowi punktów dziękujemy. Zbieramy na dalsze leczenie, rehabilitację i potrzebny sprzęt dla Olka Budzika.

Monika Garboczmieszkanka Pszczyny angażująca się w akcje charytatywne


Serca na nakrętki pełne... śmieci! - 03.2023 · fot. Kamil Widłok


Do podobnych sytuacji dochodzi również w innych punktach na terenie Pszczyny. Apel o nie wrzucanie śmieci do serc na nakrętki wystosował także Kamil Widłok, przewodniczący Zarządu osiedla Piastów.

Bardzo PROSZĘ osoby, które nie chcą pomagać, aby nie przeszkadzały tym, którym pomagać się chce! Nie róbcie nam na złość, nie wrzucajcie do serc przeznaczonych NA NAKRĘTKI różnego rodzaju śmieci, pustych butelek po alkoholu i nie wiadomo czego jeszcze, nie niszczcie tych serc. Jeśli macie do wyrzucenia śmieci, to w odległości 20 m od serca znajdują się dwa świetnie widoczne kosze na śmieci!

Kamil WidłokPrzewodniczący Zarządu osiedla Piastów


Przewodniczący osiedla zwraca uwagę, że wyrzucając śmieci do serc nie pomagamy, tylko przeszkadzamy i znacznie utrudniamy pracę związaną z opróżnieniem tych pojemników, logistyką oraz przede wszystkim z segregacją, która jest bardzo czasochłonna.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.