pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 1 marca 2023
  • 2 marca 2023
  • wyświetleń: 6767

Kilkadziesiąt opon wyrzuconych w Goczałkowicach! Sprawa na policji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

W piątek, 24 lutego nieznany sprawca rozrzucił ok. 50 opon w rejonie ul. Bór I w Goczałkowicach-Zdroju. Czy tak powinny wyglądać wiosenne porządki? Zdecydowanie nie! Sprawa została zgłoszona na policję.

Reklama

Kilkadziesiąt opon wyrzuconych w Goczałkowicach! Sprawa na policji
Kilkadziesiąt opon wyrzuconych w Goczałkowicach! Sprawa na policji · fot. nagranie z monitoringu


- Nie bądźmy obojętni na zaśmiecanie naszej miejscowości! Tę bulwersującą sprawę zgłosiliśmy na policję. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu sprawcy prosimy o kontakt z policją lub z Urzędem Gminy - tel. 32 210 71 85, wewn. 112 - apelują urzędnicy z Goczałkowic-Zdroju.

W poście udostępnionym na Facebooku przez jednego z mieszkańców widzimy zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował pojazd wywożący opony. Samochód poruszał się ul. Jeziorną, a następnie ul. Główną, św. Anny aż do ul. Bór 1.

Loading...


Policjanci z Pszczyny prowadzą czynności zmierzające do ustalenia właściciela samochodu dostawczego typu bus koloru białego z otwartą przestrzenią ładunkową.

Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy lub właściciela pojazdu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie osobiście lub pod numerem telefonu: 47 855 22 55, 47 855 22 95.

Porządki wiosenne w pełni


Niestety, wyrzucone opony nie są odosobnionym przypadkiem śmieci porzuconych przy ulicach naszego powiatu. Jeden z mieszkańców wysłał do nas zdjęcia tzw. big bagów pozostawionych przy drodze koło mostu na Pszczynce, między Ćwiklicami a Jankowicami, kierując się nieutwardzoną drogą w stronę Miedźnej - Bodzowa.

- W głowie się nie mieści, że wśród nas są tacy ludzie! U siebie zrobił porządek i wyrzucił przy drodze trzy big bagi gąbki! W nosie ma, że komuś wyrzucił to na łąkę - ważne, że on ma czysto! Takiego dorwać i ukarać - nawet nie finansowo, ale społecznie - w całym powiecie niech zbiera śmieci! - bulwersuje się mieszkaniec.

Apelujemy! Jeśli widzicie, że ktoś wyrzuca śmieci przy drodze, w lesie, na łąkach, polach lub w innych miejscach do tego nieprzeznaczonych, zareagujcie! Można zwrócić uwagę, a jeśli to nie poskutkuje - zawiadomcie policję lub straż miejską (w przypadku gm. Pszczyna).

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj