pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 26 lutego 2023
  • wyświetleń: 8702

Podziękowania dla wolontariuszy Powiatowego Sztabu WOŚP

Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski podziękowali wolontariuszom i osobom zaangażowanym w pracę Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnymi siłami udało się zebrać rekordową kwotę - ponad 120 tys. zł.

Reklama

Podziękowania dla wolontariuszy Powiatowego Sztabu WOŚP - 02.2023 · fot. Powiat


Powiatowy Sztab WOŚP kolejny raz działał przy PZS nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie. Skupił wolontariuszy z wielu miejscowości, głównie uczniów szkół z terenu powiatu. - Jestem pełna uznania, że w tę mroźną niedzielę stycznia wolontariusze włożyli tyle wysiłku, żeby zapełnić puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Efekt kolejny raz jest spektakularny. Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi chce podjąć wysiłek i dać coś z siebie innym - mówiła starosta Barbara Bandoła.

Spotkanie w sali sesyjnej starostwa było okazją do rozmów i integracji młodzieży, która od najmłodszych lat angażuje się w ideę wolontariatu. Uczniowie oraz osoby zaangażowane w pracę sztabu otrzymali podziękowania, pamiątkowe magnesy oraz słodki poczęstunek - oczywiście w kształcie serca. Podziękowania przygotowano także dla firm oraz instytucji, które kwestowały w swoich siedzibach do stacjonarnych skarbon.

Podziękowania dla wolontariuszy Powiatowego Sztabu WOŚP - 02.2023
Podziękowania dla wolontariuszy Powiatowego Sztabu WOŚP - 02.2023 · fot. Powiat


Specjalne podziękowania starosta skierowała do Artura Wojciecha - szefa Powiatowego Sztabu WOŚP za profesjonalizm oraz skupianie wokół idei pomagania wielu osób.

- Podczas 31. finału na ulicach kwestowało 156 wolontariuszy - głównie młodzieży ze szkół z terenu powiatu, stacjonarne puszki znalazły się w 78 firmach, mieliśmy także 12 firm wspierających i ok. 40 osób pracujących w sztabie. Udał wam się 31. finał, zebraliście sporo, żeby pomóc, ale nie kwota jest najważniejsza, ale właśnie to, że razem robiliśmy coś dobrego - mówił Artur Wojciech.

Dzięki zaangażowaniu całego sztabu wraz z wolontariuszami i firmami udało się zebrać rekordową kwotę, która wpłynie na lepszą diagnostykę sepsy. Ostatecznie po podliczeniu sum z licytacji na konto WOŚP wpłynęło 121 483,68 zł.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.