pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 24 lutego 2023
  • 26 lutego 2023
  • wyświetleń: 9201

Myślał, że rozmawia z 12-latką. 29-letni Krzysztof usłyszał zarzut

Prokuratura Rejonowa w Pszczynie nadzoruje postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie.

Reklama

Prokurator, prokuratura, Pszczyna
Prokuratura Rejonowa w Pszczynie · fot. pless.pl


29-letni Krzysztof myślał, że pisze z 12-letnią dziewczynką. Tymczasem okazało się, że korespondował z łowcami pedofili. We wtorek, 21 lutego przedstawiciele Fundacji ECPU Polska: Łowcy Pedofili dokonali obywatelskiego ujęcia. Następnie mężczyzna został przekazany policji i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Łowcy Pedofili w Mizerowie. 29-letni Krzysztof pisał z 12-latkami?

Jak poinformował nasz portal Leonard Synowiec, Prokurator Rejonowy w Pszczynie, w toku postępowania przedstawiono Krzysztofowi G. zarzut o to, że w okresie czasu od dnia 22 stycznia 2023 roku do 21 lutego 2023 roku, w miejscowości Mizerów za pośrednictwem komunikatora interne­towego usiłował prezentować małoletniej poniżej lat 15 treści pornograficzne. Mężczyzna nie uświadamiał sobie jednak, że dokonanie czynu jest niemożliwe ze względu na to, iż osoba, z którą korespondował, była osobą dorosłą podającą się za osobę małoletnią, tj. o czyn zabroniony określony w art. 13 § 2 k.k. w zw. z art. 200 § 3 k.k.

Podejrzany przesłuchany przez prokuratora przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator zastosował względem niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.