pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 17 lutego 2023
  • 20 lutego 2023
  • wyświetleń: 5478

Piesi, kierowcy i rowerzyści pod okiem kamery. Ponad 100 wykroczeń

W miniony piątek odbyły się działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Policjanci drogówki wielokrotnie musieli reagować na szereg wykroczeń popełnianych zarówno przez kierujących, jak i pieszych czy rowerzystów. Do działań na terenie miasta Pszczyny wykorzystano m.in. kamery monitoringu miejskiego.

Reklama

Piesi, kierowcy i rowerzyści pod okiem kamery. Ponad 100 wykroczeń
Piesi, kierowcy i rowerzyści pod okiem kamery. Ponad 100 wykroczeń · fot. KPP Pszczyna


Nad bezpieczeństwem Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego w miniony piątek czuwało wielu policjantów ruchu drogowego. Działania ukierunkowane były na to, w jaki sposób respektowane są obowiązujące przepisów przez kierowców oraz pieszych. Niestety, ujawniono ponad 100 wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych, jak i kierowców pojazdów mechanicznych oraz rowerzystów.

- Nadal dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w których piesi przechodzą przez drogę w miejscach niedozwolonych lub nie posiadają elementów odblaskowych przemieszczając się poza terenem zabudowanym. Z kolei kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną prędkość, nie ustępują pierwszeństwa pieszym oraz w sposób niewłaściwy parkują pojazdy, często uniemożliwiając innym dobrą widoczność w rejonie przejść dla pieszych - wyliczają policjanci.

Podczas trwania akcji pomocne było oko kamery monitoringu miejskiego w Pszczynie. Dzięki niemu policjant mógł dokładnie przyglądać się zachowaniom uczestników ruchu drogowego w rejonie przejść, skrzyżowań czy ciągów komunikacyjnych. Następnie informacje te przekazywał do mundurowych znajdujących się w pobliżu tych miejsc. Również drogi powiatowe oraz pozostałych gmin były dokładnie patrolowane przez drogówkę.

Policja nadal apeluje o rozsądek na drodze i respektowanie przepisów ruchu drogowego. - Każdy z nas poprzez odpowiednie zachowanie może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach - podkreślają mundurowi.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.