pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 stycznia 2023
  • 9 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1845

Gmina Pszczyna przeznaczyła 225 tys. zł dotacji na ochronę zdrowia

225 tys. zł w formie dotacji przeznaczył z początkiem 2023 roku Urząd Miejski w Pszczynie na realizację zadań w zakresie ochrony zdrowia.

Reklama

szpital, ochrona zdrowia, lekarz
fot. freepik.com


Wsparcie finansowe pozwoli zrealizować projekty w zakresie prowadzenia opieki paliatywnej w domu przewlekle chorych dorosłych mieszkańców gminy Pszczyna w ramach hospicjum, ochrony zdrowia osób z wadami słuchu i wadami wymowy, ochrony zdrowia i integracji osób niewidomych, a także osób niesłyszących oraz wsparcia projektów realizowanych przez Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

- W ostatnich dniach grudnia gmina Pszczyna ogłosiła nabór wniosków na realizację zadań między innymi z zakresu ochrony zdrowia, kultury i sztuki oraz dziedzictwa narodowego, a także przeciwdziałania uzależnieniom. Na ten cel przekażemy ponad 700 tys. zł, z czego 225 tys. stanowić będzie dotacja z zakresu ochrony zdrowia - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który przypomina, że w najbliższych dniach rozstrzygnięte zostaną konkursy związane z tworzeniem możliwości dzieciom i młodzieży spędzania wolnego czasu poprzez uprawianie sportu. 

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.