pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 9 listopada 2022
  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 9671

[ZDJĘCIA] Lustrzane centrum przesiadkowe gotowe!

Zakończona i odebrana została inwestycja pn. "Budowa centrum przesiadkowego w Gminie Goczałkowice-Zdrój przy ul. PCK - etap 3". Powstały kolejne, tak potrzebne miejsca parkingowe.

Reklama

Centrum przesiadkowe przy ul. PCK w Goczałkowicach - 11.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Zadanie jest kontynuacją działań podjętych kilka lat temu. W ramach inwestycji wybudowana została droga dojazdowa, powstały parking samochodowy na 30 miejsc, parking rowerowy (wiata na rowery), wiata dla oczekujących, zatoka dla busów, dojścia dla pieszych i rowerzystów. Wykonane jest także odwodnienie.

Nowe centrum przesiadkowe stanowi lustrzane odbicie oddanego do użytku w 2020 roku parkingu przy ul. Parkowej, który znajduje się po drugiej stronie torów. Oba miejsca połączy przejście pod torami, które budowane jest w ramach inwestycji prowadzonej przez PKP PLK.

Centrum przesiadkowe w Goczałkowicach-Zdroju jest gotowe - 28.10.2020
Pierwsze centrum przesiadkowe w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Parkowej - 28.10.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Realizacja kolejnych etapów budowy centrum przesiadkowego zmieniła przestrzeń w rejonie Zdroju. Udało się uporządkować ruch, poprawił się dojazd do centrum miejscowości, są też nowe, tak potrzebne miejsca parkingowe. Zniszczone i zaniedbane tereny zyskały nową funkcję, a dzięki licznym nasadzeniom wspaniale komponują się z pobliskim Parkiem Zdrojowym i zdecydowanie poprawiają estetykę otoczenia - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Prace związane z budową centrum przesiadkowego przy ul. PCK realizowała F.U.H. M&S BRUK Michał Szczygieł, Szymon Zieleźnik S.C. z Goczałkowic-Zdroju. Ich wartość to 3 mln 410 tys. 603 zł 13 gr. Na ten cel gmina pozyskała prawie 3,1 mln zł dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.