pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 9 listopada 2022
  • 18 listopada 2022
  • wyświetleń: 8657

Pszczyna: można składać wnioski o węgiel w OPS

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

Począwszy od środy, 9 listopada Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczynie przyjmuje wnioski mieszkańców w sprawie preferencyjnego zakupu węgla dla gospodarstw domowych na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-23.

Reklama

węgiel
fot. pszczyna.tv


Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27.10.2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych dystrybucja będzie prowadzona na rzecz osób fizycznych. Maksymalnie na rzecz jednego gospodarstwa można będzie zakupić 1,5 tony paliwa do 31 grudnia 2022 r. i 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r.

Z preferencyjnego zakupu węgla nie będzie mógł skorzystać członek gospodarstwa domowego, który nabył paliwo stałe w ilości, co najmniej 1,5 tony w przypadku, gdy wniosek dotyczy zakupu do dnia 31 grudnia 2022 r. i co najmniej 3 tony w przypadku, gdy wniosek dotyczy zakupu od dnia 1 stycznia 2023 r.

Wnioski mieszkańców są przyjmowane osobiście od 9 listopada w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie przy ul. Kilińskiego 5a w poniedziałki w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00. Wnioski można również składać elektronicznie podpisane profilem zaufanym lub poprzez ePUAP.

Wzory wniosku są dostępne w formie papierowej w Ośrodku Pomocy Społecznej, Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Pszczynie oraz do pobrania poniżej i na stronie internetowej OPS.

Po weryfikacji, na podstawie złożonych wniosków paliwo zostanie zamówione na skład, a mieszkaniec poinformowany o możliwości jego odbioru. Zgodnie z przepisami w imieniu gminy dystrybucję ww. paliwa będzie prowadzić przedsiębiorstwo wyłonione w drodze konkursu ofert. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 15 listopada.

Szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo stałe, wyodrębnione na groszek/ekogroszek, orzech oraz miał, zostało określone we współpracy z jednostkami pomocniczymi gminy Pszczyna, tj. osiedlami i sołectwami.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj