pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 2 listopada 2022
  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 8052

[FOTO] Flaga Rosji czy barwy Górnika Zabrze? Wandalizm na osiedlu

"Apologia agresji, agresora?" - pyta zaniepokojony czytelnik, który przesłał do redakcji zdjęcie pomazanego pojemnika na ubrania. Czy to jednak flaga Rosji, czy raczej barwy Górnika Zabrze? Przewodniczący zarządu osiedla wskazuje, że pseudokibice zniszczyli na osiedlu wiele obiektów.

Reklama

Pojemnik z flagą Rosji przed szkołą - 02.11.2022
Pojemnik z flagą Rosji / barwami Górnika Zabrze przed szkołą - 02.11.2022 · fot. pless.pl


Pojemnik na ubrania stoi na rogu ulic Kazimierza Wielkiego przy zespole szkół (szkoła podstawowa i liceum). Mieszkaniec wysłał do redakcji zdjęcie wykonane 28 października. Jak wskazał, sytuacja ma miejsce już od kilku dni. Gdy byliśmy na miejscu w środowy poranek, 2 listopada pomazany sprayem kontener wciąż stał.

- Czy to apologia agresora, agresji? Czy to uczy? Dziesiątki uczniów czy nauczycieli tego nie zauważa? Może wojna ich nie interesuje, bo daleko? - napisał czytelnik w liście do redakcji.

Apologia agresji, agresora?
Pojemnik na ubrania z flagą Rosji / barwami Górnika Zabrze przed pszczyńską szkołą · fot. krak


Jak zauważył jednak przewodniczący Zarządu Osiedla Piastów Kamil Widłok, pomazany pojemnik ma związek raczej ze wzmożoną działalnością pseudokibiców na terenie osiedla, a na pojemniku widnieją barwy Górnika Zabrze. Jak wskazuje, w ostatnim czasie wiele obiektów zostało w ten sposób zniszczonych przez wandali. Jako przykład podaje budynek kotłowni przy ul. Dobrawy.

Pseudokibice zniszczyli obiekty na terenie osiedla Piastów
Pseudokibice zniszczyli obiekty na terenie osiedla Piastów - kotłownia przy ul. Dobrawy · fot. Kamil Widłok - Przewodniczący Zarządu osiedla Pias


Kamil Widłok podkreśla, że większość zniszczonych budynków to własność spółdzielni mieszkaniowej. Koszty odmalowania elewacji ponoszą więc wszyscy mieszkańcy, płacący czynsz. Bywa i tak, że odnowiony obiekt już po kilku dniach jest ponownie pomazany. Niestety, jak podkreśla przewodniczący Zarządu Osiedla, na służby mundurowe nie można w tej sprawie liczyć.

Pan Kamil przesłał do naszej redakcji zdjęcia dokumentujące akty wandalizmu popełnione przez pseudokibiców na terenie osiedla.

Pseudokibice zniszczyli obiekty na terenie osiedla Piastów · fot. Kamil Widłok - Przewodniczący Zarządu osiedla Piastów

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.