pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 1 listopada 2022
  • 18 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4209

WOŚP gra w powiecie pszczyńskim! W 80 miejscach stoją puszki

W blisko 80 miejscach w całym powiecie pszczyńskim znajdują się stacjonarne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz można wesprzeć 31. Finał, wrzucając pieniądze do jednej ze skarbonek.

Reklama

Starostwo Powiatowe w Pszczynie gra razem z WOŚP
Starostwo Powiatowe w Pszczynie gra razem z WOŚP · fot. Powiat


Z WOŚP grają sklepy, restauracje, zakłady usługowe i instytucje. Stacjonarna puszka jest też w punkcie obsługi klienta w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Tu dzięki zaangażowaniu powiatowego sztabu gra WOŚP. Nie wychodząc z domu można również dokonywać wpłat za pośrednictwem internetowej eSkarbonki.

Powiatowy Sztab WOŚP będzie obecny również na platformie Allegro. - Obecnie prowadzimy działania związane z aukcjami. Osoby lub firmy, które zechcą podarować przedmioty bądź usługi na wielkoorkiestrowe licytacje proszę o kontakt - mówi szef powiatowego sztabu WOŚP Artur Wojciech i dodaje, że wystarczy wysłać e-maila na adres sztabwosppszczyna@gmail.com

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. Tego dnia na ulice powiatu pszczyńskiego z kolorowymi puszkami orkiestry wyruszy 165 wolontariuszy Powiatowego Sztabu WOŚP #4946, który działa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 n im. gen. Józefa Bema w Pszczynie pod patronatem starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły. W akcję angażują się też sztab miejski i gminne.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra z hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich - małych i dużych". Celem jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

ar, BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.