pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 28 września 2022
  • 29 września 2022
  • wyświetleń: 31586

Śmierć mężczyzny na basenie. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Na stronach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju opublikowano komunikat o zamknięciu basenu i hali sportowej w dniu 28 września. Powodem jest zgon mężczyzny na terenie pływalni. Od czwartku 29 września ośrodek sportowy znów jest czynny - poinformował po południu GOSiR. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Na razie nie są znane przyczyny zgonu.

hala sportowa GOSiR w Goczałkowicach-Zdroju
Goczałkowice: kryta pływalnia oraz hala sportowa nieczynne do odwołania! · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Jak wyjaśnia p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, mł. asp. Wojciech Janosz, we wtorek, 27 września przed godz. 18.00 na terenie pływalni doszło do zasłabnięcia mężczyzny, który trenował w strefie sportowej. Ratownicy zauważyli, że nagle mężczyzna znalazł się pod wodą. Podjęli akcję ratunkową. Reanimacja trwała ponad godzinę. 48-latka z Pszczyny nie udało się uratować. Na miejscu prowadzone były czynności pod nadzorem prokuratora.

Radosław Jeleń, kierownik GOSiR Goczałkowice-Zdrój poinformował, że kryta pływalnia w dniu 28 września jest nieczynna z powodu zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe popołudnie.

W środę po południu na Facebooku GOSiR-u ukazał się komunikat o ponownym otwarciu hali sportowej i basenu w czwartek, 29 września - są one czynne w normalnych godzinach.

Loading...


Prokurator Rejonowy w Pszczynie, Leonard Synowiec poinformował, że 28 września prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny w dniu 27 września tj. o czyn zabroniony określony w art. 155 Kodeksu Karnego. W toku śledztwa zasięgnięto opinii biegłego, celem ustalenia przyczyny śmierci zmarłego. Do dnia 29 września opinia nie została sporządzona.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.