pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

 • 6 września 2022
 • 7 września 2022
 • wyświetleń: 2887

W Szpitalu Joannitas otworzono poradnię anestezjologiczną

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

7 września otwarta została poradnia anestezjologiczna, gdzie pacjenci oczekujący na planowe zabiegi operacyjne w Szpitalu Joannitas będą mogli odbyć konsultację dotyczącą wyboru odpowiedniego dla nich typu znieczulenia oraz opieki pooperacyjnej.

Reklama

Otwarcie poradni anestezjologicznejWizja pobytu w szpitalu bądź nadchodzącego zabiegu, także cesarskiego cięcia, może budzić poczucie niepokoju lub nawet strachu. Aby uspokoić pacjentów, poradnia anestezjologiczna w każdą środę w godzinach 9.00-14.00 oferuje konsultację z lekarzem specjalistą, który dokładnie objaśni procedury anestezjologiczne oraz indywidualnie dobierze rodzaj znieczulenia do zabiegu.

- Wizyta w poradni anestezjologicznej przeznaczona jest dla pacjentów, którzy oczekują na planowy zabieg operacyjny w naszym Szpitalu. Po zapoznaniu się z wynikami badań, historią chorób pacjenta, przyjmowanymi lekami możemy zaplanować typ znieczulenia tak, aby zminimalizować ryzyko powikłań i uniknąć dyskwalifikacji z zabiegu podczas hospitalizacji. Wizyta to czas na spokojną rozmowę i wyjaśnienie kwestii budzących niepokój pacjenta. Liczymy, że dzięki wizytom w poradni anestezjologicznej pacjenci z większym komfortem psychicznym rozpoczną hospitalizację, będą lepiej przygotowani na pobyt w szpitalu, a informacje przekazane w zaciszu gabinetu lekarskiego, bez stresu towarzyszącego dodatkowo podczas pobytu na oddziale, będą bardziej zrozumiałe - mówi dr Anna Gumola-Kolny, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Jak przygotować się do wizyty w poradni anestezjologicznej?Poradnia przygotowała zalecenia dla Pacjentów, którzy udają się na zaplanowaną wizytę do poradni:
 • nie trzeba być na czczo,
 • w dniu wizyty w poradni pacjent normalnie zażywa leki,
 • należy zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną (wypisy, wyniki, opisy badań obrazowych, UKG, EKG i wyniki badań),
 • pacjenci będący pod opieką poradni specjalistycznych proszeni są o dostarczenie informacjo o stanie zdrowia od właściwego specjalisty, ale nie jest to niezbędne, jeśli stan zdrowia jest stabilny,
 • należy dostarczyć listę zażywanych leków (z dawkowaniem),
 • pacjenci chorzy na cukrzycę są proszeni o wykonanie badania na hemoglobinę glikowaną HbA1C,
 • pacjenci leczący się na chorobę tarczycy są proszeni o kontrolę TSH, o ile nie było kontroli
 • w ostatnim roku.


Na stronie Szpitala Joannitas znajdują się informacje o tym, jak przygotować się do zabiegu, o rodzajach znieczulenia oraz ankieta anestezjologiczna do druku. Przed wizytą w poradni należy wypełnić ankietę i zapoznać się z informacjami o znieczuleniu.

ups / pless.pl

źródło: Szpital Joannitas w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj