pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 3 sierpnia 2022
  • 4 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2056

Bezpłatne czujniki smogu i tablice LED dla 4 pszczyńskich szkół

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

4 szkoły na terenie Pszczyny otrzymają bezpłatne czujniki smogu i tablice LED do wyświetlania wyników pomiarów w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

Reklama

Czujniki smogu oraz tablice LED zostaną zamontowane na pszczyńskich szkołach
Czujniki smogu oraz tablice LED zostaną zamontowane na pszczyńskich szkołach · fot. esa.nask.pl


Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt NASK łączący edukację ekologiczną i edukację cyfrową.

Szkoły zakwalifikowane otrzymają bezpłatnie czujniki smogu oraz tablice LED do wyświetlania wyników pomiarów w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Będą również uczestniczyć w zajęciach o smogu z wykorzystaniem cyfrowych materiałów, które będą udostępnione szkołom za pośrednictwem platformy e-learningowej eduESA.

Spośród 1200 szkół z całej Polski zakwalifikowanych do udziału w projekcie "ESA dla OSE" zakwalifikowały się też trzy szkoły prowadzone przez gminę Pszczyna. Sa to: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie oraz III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie.

Miernik, wyświetlacz LED i pakiet materiałów interaktywnych na temat smogu otrzyma również Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie, prowadzony przez powiat pszczyński.

ar / pless.pl
źródło: Powiat, UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj