pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 29 lipca 2022
  • 1 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2801

[ZDJĘCIA] Trwa rozbudowa szkoły podstawowej we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj

Pogoda tego lata sprzyja pracom na budowie nowej części szkoły podstawowej we Frydku.

Reklama

Rozbudowa szkoły we Frydku - 07.2022 · fot. Szkoła Podstawowa we Frydku


Na placu budowy dobiega końca układanie dróg dojazdowych, parkingów i chodników. Malowana jest zachodnia elewacja dotychczasowego budynku oraz wykonywana jest ostatnia warstwa pokrycia z papy termozgrzewalnej na nowym dachu.

Wykonano wylewkę na drugim piętrze nowej części i rozpoczęto tam również układanie płytek na ścianach w sanitariatach. Zakończono kafelkowanie na poziomie pierwszego piętra i parteru. Trwają prace malarskie. Wykonywane są też ruszty pod sufity podwieszane.

Przypomnijmy: rozbudowa szkoły we Frydku jest przedsięwzięciem wyczekiwanym i niezmiernie ważnym dla społeczności szkolnej i mieszkańców. Jest to największa inwestycja gminna w ostatnich dwóch latach. Obiekt ma pełnić funkcję 8-oddziałowej szkoły podstawowej wraz z wydzielonym, 3-oddziałowym przedszkolem. Ponadto budynek zostanie dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, a także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na realizację rozbudowy istniejącego budynku Szkoły Podstawowej we Frydku przy ul. Miodowej 17 wraz z instalacjami, infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu w ubiegłym roku przyznano środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3 500 000 zł. Przy podpisywaniu umowy z wykonawca w lutym 2021 roku koszt inwestycji szacowano na 10 241 407,88 zł brutto.

Wykonawcą rozbudowy szkoły jest firma budowlana SIKORA z Nowego Targu. Wstępnie termin zakończenia prac planowany był na połowę grudnia 2022 roku.

ar / pless.pl
źródło: UG Miedźna, Szkoła Podstawowa we Frydku

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj