pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 2974

Pół tysiąca uczniów wzięło udział w gminnych półkoloniach

Ponad pół tysiąca uczniów szkół zarządzanych przez gminę Pszczyna wzięło udział w półkoloniach. W sumie utworzono 39 grup.

Reklama

Gminne półkolonie 2022 w Pszczynie - 07.2022 · fot. UM Pszczyna


Zajęcia odbywały się w cyklach tygodniowych na terenie Pszczyńskiego Centrum Kultury, Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, Skansenu "Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej", Pokazowej Zagrodzie Żubrów, Parku Aktywności, a także Muzeum Prasy Śląskiej.

W trakcie zajęć uczestnicy wzięli udział w warsztatach tematycznych, takich jak: warsztaty wokalne, taneczne, rękodzielnictwa, a także warsztatach plastycznych. Dzieci i młodzież korzystając z oferty mieli okazję do tego, aby zwiedzać zabytkowe obiekty, w których odbywały się zajęcia. W przypadku słonecznej pogody koloniści mogli korzystać z atrakcji, które znajdują się na terenie Wodnego Placu Zabaw.

- W ostatnich latach obserwujemy duże zainteresowanie ofertą zorganizowanych zajęć dla dzieci, które aktualnie nigdzie nie wyjeżdżają z Pszczyny. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy kilka placówek mających potencjał i doświadczenie w przeprowadzaniu zajęć dla dzieci. Nasze przedsięwzięcie było koordynowane przez gminne szkoły - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.